Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Filoména První 13. 2. 2012 17:47 Reagovat 1 0

  Nenápadné náznaky

  V tomto Buňuelově filmu by se již dalo leccos hledat a najít. Film se povětšině odehrává u jídelního stolu, stále stejná parta a sem tam někdo navíc. Divadelní "sen" mi připomínal parlament, kde se politik zhrozí: Zapomněl jsem, co mám říkat...a lidé ho vypískají. To je aktuální, politici nám stále hrají nějaké divadlo. (A také říkají to, co lidé chtějí slyšet.) Nejvíce jsem se zasmála při stolu v kavárně, kde jim vše došlo...Číšník byl úchvatný...Jinak scény vyvolávající zprvu pousmátí, však v hloubi vykřičník skrývající...Všichni jsme na cestě a záleží na nás, JAK po ní půjdeme...75 %

 • Andrea 11. 2. 2012 11:38 Reagovat 2 1

  Buňuelův absurdně - iluzorní koktejl s fragmentujícími sekvencemi důležitě tvářící se smetánky v půvabně (ne)nápadném duchu.

 • Divák 10. 2. 2012 21:01 Reagovat 4 1

  Nenápadný půvab buržoazie

  Pro ty z nás, kteří máme rádi surrealismus "povinná četba" :-)

 • mudrccoseudrc 9. 2. 2012 15:34 Reagovat 3 7

  Nenápadný půvab ...

  .....Hlavní postava (velvyslanec jihoamerického státu, vydělávajícího peníze na výrobě a pašování drog) umožnila režisérovi vyjádřit určitou dobovou levicovou angažovanost, většina kritizovaných společenských nešvarů je však aktuální i dnes. ------------------------------------------------------------ Co to konstatování proboha znamená? To má být "úlitba" dnešnímu režimu jako v každém komenáři a recenzi za bolševika?

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi