Návod, jak vyloupit banku aneb Jean-Paul Belmondo v nejlepší formě! Francouzsko-kanadská komedie (1985). Dále hrají: G. Marchand, K. Cattrallová, J.-P. Marielle, J. Villeret a další. Režie Alexandre Arcady

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Devátého dubna roku 1933 se narodil Jean-Paul Belmondo. Letos v dubnu oslavíme na všech kanálech České televize jeho pětaosmdesátiny. Belmondo není jen herec, Francouz, ikona, je to neopakovatelný fenomén, osobnost mnoha tváří a poloh, ale především ojedinělý „šarmer“, jehož kouzlu podléhají a budou podléhat celé generace diváků.

Červený nos, kostým klauna a hlava plná překvapivých nápadů a gagů. Jediný, kdo se nesměje, jsou policisté. Jean-Paul Belmondo totiž geniálním způsobem vykrádá jednu z největších montrealských bank. Jako klaun se v doprovodu dětí dostane dovnitř, ale sotva je pošle pryč, vytáhne na překvapeného strážného zbraň. Nechá zavřít jediný východ a spustí poplašné zařízení. Drží v šachu strážného, zaměstnance i zákazníky. Teď už jen dostat se ven a vyvést prachy ze země.

* 9. 4. 1933


Originální názevHold Up
Stopáž110 minut
Rok výroby 1985
 ST
ŽánrFilm