Catherine Deneuveová jako krásná gangsterská holka a Alain Delon jako ten, co stojí na druhé straně. Francouzský thriller (1972). Dále hrají: R. Crenna, R. Cucciolla, M. Conrad, A. Pousse, P. Crauchet a další. Scénář a režie Jean-Pierre Melville

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

„Jediné city, které byl kdy člověk schopen vyvolat v policajtovi, jsou nedůvěra a podezření…“ je motto francouzského kriminálního filmu Policajt režiséra Jean-Pierra Melvilla. V tomto zdánlivě chladném snímku, natočeném s dávkou neúprosného odstupu v noirovském stylu, se objevuje Alain Delon ve své obvyklé poloze tvrdého a osamělého hrdiny. Jako komisař Coleman se dostane do konfliktu mezi povinností a přátelstvím. Jeho dávný přítel Simon, s jehož ženou má Coleman milostný poměr, je zapleten do přepadení banky a obchodu s narkotiky. A Coleman náhle stojí před nejtěžším rozhodnutím svého života.

Komorní kriminální příběh Policajt z roku 1972 znamenal pro Alaina Delona třetí spolupráci s francouzským režisérem Jean-Pierrem Melvillem, dnes již klasikem kriminálního žánru. Pro Melvilla však byl tento film završením jeho tvůrčí kariéry.

Alain Delon
herec

Alain Delon

* 8. 11. 1935


* 22. 10. 1943


* 20. 10. 1917

† 2. 8. 1973


Originální názevUn flic
Stopáž96 minut
Rok výroby 1972
 )D( ST HD
ŽánrFilm 15+