Sherlock Holmes na stopě legendárního Jacka Rozparovače. Indicie ale vedou do mnohem vyšších kruhů, než původně očekával.
Režie: Bob Clark. Scénář: John Hopkins. Hrají: Christopher Plummer, David Hemmings, Donald Sutherland, Anthony Quayle a další.
Vražda na úrovni

Londýn, druhá polovina 19. století. Sherlock Holmes a jeho nerozlučný přítel dr. Watson pátrají po pachateli série bestiálních vražd prostitutek v chudinské čtvrti Whitechapel, jehož šokovaná veřejnost překřtila na Jacka Rozparovače. Ani geniální detektiv však na počátku případu netuší, do jak vysokých kruhů jej nakonec zavede.

Britsko-kanadský film, natočený podle literární předlohy Johna Lloyda a Elvyna Jonese, je realizován jako stylizovaná podívaná, zdůrazňující ponurou atmosféru Londýna na konci 19. století a sázející především na plejádu známých hereckých tváří. Sherlocka Holmese ztvárnil Christopher Plummer, dr. Watsona James Mason, v úloze intrikánského detektiva Foxborougha uvidíme Davida Hemmingse a s postavou poněkud výstředního jasnovidce Leese si osobitě poradil Donald Sutherland. Režisér Bob Clark proslul jako tvůrce jednoho z prvních slasherů v dějinách kinematografie, filmu Černé Vánoce (Black Christmas, 1974).

Režie: Bob Clark. Scénář: John Hopkins. Hrají: Christopher Plummer, David Hemmings, Donald Sutherland, Anthony Quayle a další.

Napište nám