Jane Fondová a Jon Voight v hlavních rolích slavného amerického filmu oceněného třemi Oscary (1978). Dále hrají: B. Dern, P. Milfordová, R. Carradine, R. Ginty, J. Banks a Ch. Cyphers. Režie: Hal Ashby. V anglickém znění s titulky

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Kapitán Bob Hyde v roce 1968 odjíždí z Los Angeles společně s dalšími vojáky do Vietnamu, aby hájil čest a zájmy USA. Doma zanechává svoji přitažlivou manželku Sally, která je najednou sama a rozhodne se dobrovolně pomáhat v nemocnici. Tady se sblíží s ochrnutým válečným veteránem Lukem Martinem, jenž bojuje s depresemi, samotou, a tím, že společnost nedokáže ocenit jeho oběť. Tisíce kilometrů daleko od Sally se zatím Bob pokouší vyrovnat se se situací na frontě, která je zcela jiná, než jak ji podávala oficiální propaganda…

Příběh o válce bez války, zato plný opravdových lidských emocí, ukazující nesmyslnost jakékoliv války, z pohledu těch, jež krutě zasáhla. Neobyčejně silné komorní drama, ani dnes neztrácející na své působivosti a aktuálnosti, takový je slavný protiválečný film, natočený režisérem Halem Ashbym.
K jeho přesvědčivosti přispívají civilní herecké výkony Jane Fondové a Johna Voighta, příznačná smutná atmosféra, hudba a písně Janis Joplinové, skupin The Rolling Stones, The Beatles a dalších, které evokují dobu konce šedesátých let a myšlenkově doplňují příběh.
Snímek oprávněně získal tři Oscary za nejlepší mužský výkon (Jon Voight), nejlepší ženský herecký výkon (Jane Fondová) a nejlepší původní scénář (Robert C. Jones a Waldo Salt), a také řadu dalších prestižních ocenění.

Hal Ashby
režisér

Hal Ashby

* 2. 9. 1929

† 27. 12. 1988


Jane Fondová
herečka

Jane Fondová

* 21. 12. 1937


Originální názevComing Home
Stopáž123 minut
Rok výroby 1978
ŽánrFilm