Konkurz na místo ředitele kartografického ústavu se vymkne z rukou, jakmile se do boje zamotají i všetečná sekretářka a neuváženě vymyšlené křtiny.
Režie: Zdeněk Podskalský. Scénář: Jaroslav Dietl, Zdeněk Podskalský. Hrají: Miloš Kopecký, Blanka Bohdanová, Jiřina Jirásková, Dagmar Havlová a další.
Křtiny

Kartografický ústav, kam Jaroslav Dietl se Zdeňkem Podskalským umístili příběh situační komedie Křtiny, je typický podnik reálného socialismu. Moc se toho v něm sice neudělá, zato si všichni zaměstnanci od řadového kresliče až po náměstka užijí mnohá povyražení. Kartografka Hlívová kompenzuje nízkou pracovní morálku tělesnými půvaby, kreslič Ryzec vymýšlí rafinovanou lest, jak již v pátek dopoledne odjet na víkend, náměstek Humpl se chlubí novou sexy sekretářkou a pro komisi z generálního ředitelství pořádá hon. Jedině usedlý padesátník Čirůvka se drží stranou. Má rád svůj klid, netouží po vyšších funkcích ani po milostných pletkách. Jeho sekretářka Karolína je ovšem jiného názoru. Vmanipuluje svého šéfa do nerovného souboje o Humplovu "kočku" a o uvolněné místo ředitele, a vůbec netuší, jaký kolotoč bláznivých dobrodružství tím vlastně spustila...

Ztřeštěná komedie z roku 1981 je stále "živá", kořeněná slovním humorem i skvělými hereckými rolemi, které autoři ušili na míru Miloši Kopeckému, od jehož narození v těchto dnech uplyne 100 let, Jiřině Jiráskové, Dagmar Veškrnové a Libuši Šafránkové.

Napište nám