Dvěma dívkám ujede noční vlak, zbývá jim tak poslední možnost, jak se dostat domů. Nevědomky ale nastoupí do kamionu násilnického recidivisty.
Režie: Jindřich Polák. Scénář: Vojtěch Měšťan, Jindřich Polák. Hrají: Marek Perepeczko, Zdeněk Buchvaldek, Jana Janěková, Jaroslava Obermaierová a další.

Řidič starého náklaďáku Charvát (M. Perepeczko) se před půlrokem vrátil z vězení, kde byl za napadení. Kolegové jeho minulost znají, ale před svou bytnou Jarošovou (J. Obermaierová) a jejím desetiletým synkem Míšou vystupuje Charvát jako bezúhonný a spolehlivý člověk. Jedné víkendové noci muž sveze dvě studentky (J. Nagyová a D. Patrasová), kterým ujel poslední vlak. Neovládne své potlačované touhy a na odlehlém místě jednu z dívek znásilní a obě dvě zavraždí. Jejich těl se zbaví na velké skládce. Jenže mrtvoly druhý den objeví starý lesník, a tak se hned rozběhne pátrání. Vyšetřovatel Kameník (Z. Buchvaldek) se zpočátku nemá čeho chytit, tím spíš že korunní svědek záhy zemře na infarkt. Přesto se však díky pečlivé kriminalistické práci podaří dát dohromady několik stop, které ukazují správným směrem...

Kriminální drama režiséra Jindřicha Poláka vzniklo v roce 1979 podle skutečné události a ve své době patřilo mezi nejúspěšnější díla žánru.

Napište nám