Osamělý muž je na útěku kvůli zločinu, který se nestal. Přesto je nucen se skrývat v ruinách městské čtvrti určené ke zničení.
Režie: Zbyněk Brynych. Scénář: Karel Valtera. Hrají: Ilja Prachař, Jiří Adamíra, Jiří Lábus, Regina Rázlová a další.
Stíhán a podezřelý

Pozdě v noci se vrací Eva Trojanová (R. Rázlová) domů, kde ji čeká nervózní, rozčilený manžel (J. Adamíra). Za tři dny objeví policie její mrtvé tělo, na němž jsou zřetelné podlitiny na krku. Jako hlavní podezřelý z vraždy přichází v úvahu její manžel, který se po ukončení služební cesty nevrátil domů a je nezvěstný. Policie rozešle jeho fotografie a vyslechne první svědky. Je zřejmé, že ing. Trojan utíká před spravedlností a že jeho kroky vedou do severních Čech. Vyčerpaný a nemocný nachází útočiště ve staré čtvrti města Most, určené k odstřelu. Uprostřed vyšetřování však kriminalisté zjistí, že Trojan není vrahem. Případ by tedy mohl být uzavřen, ale pro kapitána Harta (I. Prachař) nekončí. Trojan ho začne zajímat už ne jako zločinec, ale jako člověk, který by se z bezvýchodnosti své situace mohl do konfliktu se zákonem dostat, nebo by mohl ohrozit svůj život...

Podle námětu Karla Valtery a scénáře, na němž s ním spolupracoval, natočil kriminálně-psychologický snímek režisér Zbyněk Brynych. Hudbu složil Ladislav Štaidl a kameramanem byl Jiří Tarantík.

Napište nám