Cibule, nebo pistole?! Lenošivý pěstitel cibule a nečekaný hrdina v podání Franca Nera se v nerovném boji postaví ropnému magnátovi i všem jeho kumpánům. Koprodukční parodický western (1975). Dále hrají: M. Balsam, S. Hayden, E. Cohenová, D. Cruciani a další. Režie Enzo G. Castellari

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Objev ropných ložisek přinesl některým obyvatelům Texasu značné jmění, většina tehdejších farmářů však přišla na buben. Člověk ani nemůže začít orat brázdu, aniž by na tu černou břečku nenarazil. A co hůř, ve chvíli, kdy se najde ložisko, začne na vás dotírat majitel ropných polí, že od vás pozemek výhodně koupí. Buď prodáte, a nebo se vám také může stát dost ošklivá nehoda. Do takového kraje ropných věží právě přijíždí Cibulka Stark, milovník a pěstitel cibule, který má nejvyšší čas zasadit úrodu. Kolem čerstvě pořízeného pozemku se ovšem rojí až moc lidí. V první řadě osiřelí Fosterovic kluci, ale také banda nevybíravých pistolníků. Z Cibulkova příjezdu nemá radost ani místní šerif a jeho napudrovaní poskoci. Se všemi si ovšem Cibulka poradí levou zadní, stačí mu k tomu pár pořádných cibulí a občasná výpomoc koně Archibalda nebo dvou vynalézavých sirotků.

Potrhlou westernovou komedii natočil Enzo G. Castellari v roce 1975 a do hlavní role bezstarostného cibuláře obsadil už tehdy světoznámého Franca Nera. Jako ďábelský ropný magnát s mechanickou rukou mu pak zdatně sekunduje americký herec Martin Balsam.

Franco Nero
herec

Franco Nero

* 23. 11. 1941


Originální názevCipolla colt
Stopáž88 minut
Rok výroby 1975
 ST HD