Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • odpadlík 21. 3. 2019 00:15 Reagovat 1 0

  Bulvární profil

  Napsat to na adresu televize, frčí to rovnou do koše, tady to třeba zůstane. Takže - vážím si, že se odvážili uvést něco z tvorba mistra Damianiho. Aspoň něco. Co se mně nezdá... https://www.ceskatelevize.cz/lide/damiano-damiani/ ... to je místní profil autora. Prosím, kdo neznáte režiséra, udělejte si o něm a jeho filmech svou vlastní představu zhlédnutím jeho filmů! Místní výpis buď spoiluje / lživě spoiluje, a za všech okolností užívá stylu jakéhosi nepochopitelného bulváru, který může vzbudit klamavé představy. Není tohle náhodou oficiální místo, informativní text? Budu dělat, jakože nevidím, že pisatel ty filmy vůbec nezná. Budu dělat, jakože mi nevadí, že si Damiánek nezaslouží ani fotku do profilu. Ale ta vaše bodrá vulgární forma, naše ctěná ČT, ta už se mi nějak zajídá. La strega in amore dostane popis, o jakém se jí jistě nesnilo ("ve snímku je historik pozván starou vdovou do jejího velkého domu s úkolem zpracovat deníky zesnulého manžela, ovšem během této činnosti je naopak on zpracováván vdovinou svůdnou dcerou..."), existenciální experiment Quien sabé a G. M. Volonté to schytají aspoň "odporným vůdcem loupeživé bandy". Není nad to hezky shrnout podstatu. Tfuj. Zhodnocení jiného filmu slovy "Ale nakonec z toho vyšel jen průměr – možná i proto, že ve filmu hrál Hill bez Buda Spencera..." by možná uvítalo spíše studium pisatele ve věci autorství snímku (odpovědnost plně nese Sergio Leone). Pojem "Cardinálka" (myšlena Claudia Cardinale) je pak stylovou třešničkou pisatele. A něco ze soukromí? "Co se týče osobního života, byl Damiani – ač se to u umělce jeho kalibru může zdát neuvěřitelné – jen jednou ženat..." Umělec "jeho kalibru" (=režisér polit. dramat) je tedy předurčen k nevázanému životu, drogám a mnohoženství, nebo jak to máme brát? Pardón. Může se teď zdát, že se vrtám v nepodstatných detailech. Jenže každý umělec, a někdo schopností a zásluh Damianiho tuplem, má právo na uctivý přístup. Ne na bodrou vtipkující směsici časopisu Blesk. Děkuji.

 • pamětník 19. 3. 2019 18:49 Reagovat 5 0

  Když jsem za komárů viděl tento film, říkal jsem si, že taková polit. korupce a mafie snad není ani možná. Ale po převratu ji vidím kolem sebe v přímém přenosu na vlastní oči – je to možné (jen těch mrtvých není tolik……. Ještě bych rád někdy viděl it. seriál Chobotnice a česká scéna bude komplet.

 • Lucie 19. 3. 2019 15:29 Reagovat 5 0

  Jojo, moje dětství, kritický Damiani nastavuje zrcadlo,

  pohledný Franco s knírem, lehce patetický dabing a bezvýchodná vyvražďovačka. Jak se kdysi vyjádřil vlivný italský filmový teoretik, tyto klasické poliziotteschi si platila snad sama mafie, aby ukázala, že boj s ní je marný. A že s tím nepárala, "děti ženy first", avšak do palby. Podle znalců byla (je?) realita na jihu Itálie a na ostrově ještě horší, ale zdaleka ne tak fotogenická. Děkuji za uvedení

  • andrii 20. 3. 2019 11:28 Reagovat 2 0

   Jj, Franco, to švihák italský. Podmanivě elegantní, étericky erotické, blankytnou modří zdobené oči.

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi