Lino Ventura a Jacques Brel v nerovném setkání protřelého zločince a bezelstného obchodníčka. Francouzsko-italská komedie (1973). Dále hrají: C. Cellierová, N. Castelnuovo, X. Depraz, E. Molinaro, J.-P. Darras a další. Režie Edouard Molinaro

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Nájemný vrah Ralf Milan (Lino Ventura) má objednávku na zastřelení obviněného bývalého vysokého soudního úředníka, který se rozhodl promluvit před soudem. Precizně připravenou akci mu však začne narušovat dotěrný soused z vedlejšího hotelového pokoje Francois Pignon (Jacques Brel). Ten se chce v hotelovém pokoji oběsit, kvůli zhrzené lásce. Když chce hotelový poslíček zavolat policii, což se Ralfu Milanovi vůbec nehodí, rozhodne se, že situaci vyřeší sám. Netuší však, že zbavit se dotěrného chlapa bude nad jeho síly.

Scénář filmu Dotěrný chlap režiséra Edouarda Molinara, nestora francouzské komedie, napsal brilantní autor Francis Veber (proto se ten hlavní trouba jmenuje Pignon, jako většina jeho hrdinů). Komedie se stala hereckých koncertem „chladného“ Lina Ventury a „nesnesitelného“ Jacquese Brela.

Lino Ventura
herec

Lino Ventura

* 14. 7. 1919

† 22. 10. 1987


Originální názevL' Emmerdeur
Stopáž82 minut
Rok výroby 1973
 ST HD
ŽánrFilm