Láska má mnoho podob. V povídce natočené Federikem Fellinim zazářila také slavná švédská diva Anita Ekberg, která zemřela dnes v Římě. Italsko-francouzský povídkový film (1962) Renzo a Luciana – Hrají: M. Solinasová, G. Giolioli a další. Režie Mario Monicelli. Pokušení dr. Antonia – Hrají: A. Ekbergová, P. De Filippo a další. Režie Federico Fellini (V italském znění s titulky)

Dvoudílný povídkový film Boccaccio 70 je společným dílem čtyř hvězdných italských režisérů – jednotlivé příběhy natočili Mario Monicelli, Federico Fellini, Luchino Visconti a Vittorio De Sica. Autor námětu Cesare Zavattini se inspiroval lehkým duchem Boccacciova Dekameronu a zachytil čtyři různé podoby lásky a erotiky v moderní době. Vznikl tak jediný film, kde se (byť v rozdílných povídkách) sešly tři z největších sexsymbolů doby: Sophia Lorenová, Anita Ekbergová a Romy Schneiderová. Číslice 70 v názvu filmu je jízlivým popíchnutím namířeným na prudérní italskou cenzuru: film vznikl již v roce 1962, jeho tvůrci ale předpokládali, že kvůli své odvážnosti bude vpuštěn do kin až v roce 1970.

První část obsahuje povídky:

Renzo a Luciana

Milenecký pár pracující ve stejném podniku se rozhodne neuposlechnout podnikového nařízení a tajně se vzít. Potíže nastávají, když si na krásnou Lucianu začne myslet sám šéf.

Pokušení dr. Antonia

Freudovsky motivovaný pamflet o přemravnělém starém mládenci, který si vytkne cíl odstranit „nemravný“ billboard před svými okny. Reklama na mléko se svůdnou Anitou Ekbergovou ale stojí dál, falešnému mravokárci nedá spát a potlačená sexuální touha se hlásí o slovo…

Napište nám