Případu záhadné loupežné vraždy se ujímá rada Vacátko a jeho inspektoři Bouše a Brůžek.
Režie: Jiří Sequens. Scénář: Jiří Sequens, Jiří Marek. Hrají: Jaroslav Marvan, Josef Bláha, Josef Vinklář, Jana Brejchová a další.
Smrt černého krále

Praha třicátých let minulého století. Do nabité tramvaje nastupuje hezká mladá dívka. Rázem upoutá pozornost mládence, který nejen oceňuje dívčin půvab, ale hlavně se snaží nenápadně ukrást její kabelku. A tak se seznamujeme s jednou z hlavních postav filmu Smrt černého krále, s podvodníkem, kapsářem a vůbec podivnou existencí Josefem Kořínkem alias Pépim. Kromě něj je příběh zalidněn dalšími postavičkami z pražské periferie. Ve filmu pochopitelně nechybí ani rozšafný rada Vacátko a jeho nerozluční vyšetřovatelé Brůžek a Bouše. Mají smutnou povinnost - vypátrat vraha inkasisty Krále, jenž byl nalezen mrtev a jenž cestou z banky přišel o sumu, která by mohla zajímat spoustu lidí z jeho okolí.

Námětem k filmu se stala povídka Otec Goriot ze Záběhlic z knihy povídek Jiřího Marka Panoptikum hříšných lidí. Vedle představitelů populární pražské mordparty pana Vacátka - Jaroslava Marvana, Josefa Bláhy a Josefa Vinkláře - se ve filmu setkáte s Vlastimilem Brodským, Stanislavem Fišerem, Janou Brejchovou, Josefem Somrem a Antonií Hegerlíkovou. Uslyšíte i několik "staropražských" písniček Zdeňka Lišky a Vladimíra Síse v interpretaci Věry Nerušilové.

Uvedením snímku si připomínáme blízké 100. výročí narození Jiřího Sequense, režiséra a scenáristy seriálových i filmových příběhů s radou Vacátkem.

Napište nám