Benefiční koncert základních uměleckých škol a pěvkyně Magdaleny Kožené z pražského kostela sv. Mikuláše na Malé Straně.
Pod taktovkou J. Kučery dále účinkují: houslista J. Špaček, varhaník P. Kšica a vybraní žáci hudebních a tanečních oborů ZUŠ z celé ČR. Programem provází D. Mareček.

Slavnostní benefiční koncert je vyvrcholením VIII. ročníku celostátního festivalu základních uměleckých škol ZUŠ Open. V Roce české hudby je koncert věnován poctě českým autorům – zazní například premiéra Svatovítské fanfáry skladatele Jana Kučery, dále skladby Jana Václava Hugo Voříška, Zdeňka Lukáše, Václava Ptáčka a dalších. Závěr koncertu bude patřit provedení vokálně-symfonických skladeb Miloše Boka. Koncert zpestří taneční vystoupení pod vedením choreografek Hany Achilles a Pavlíny Lipenské, která vznikají přímo pro tento mimořádný projekt. V programu vystoupí na 300 vybraných žáků základních uměleckých škol, kteří patří ke špičkovým reprezentantům nejmladší umělecké generace. Jejich výkony podpoří také pedagogové ZUŠ, kteří sami patří k aktivním profesionálním umělcům. Programem bude provázet generální ředitel České filharmonie David Mareček.

Výtěžek z dobrovolných příspěvků je určen přímo na realizaci projektů Nadačního fondu Magdaleny Kožené, který v rámci systému ZUŠ podporuje žáky se zdravotním či socioekonomickým znevýhodněním.

Napište nám