Zločin v dívčí škole

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Lubomír Lipský jako poručík Borůvka v detektivním triptychu podle povídek Josefa Škvoreckého (1965). Dále hrají: J. Přeučil, P. Kostka, J. Gýrová, F. Miška, J. Beyvl, K. Chadimová, P. Maršálková, J. Štěpničková a další. Kamera: R. Stahl, J. Hanuš a R. Milič. Scénář a režie: Ivo Novák, Ladislav Rychman a Jiří Menzel

Detektivní triptych Zločin v dívčí škole je adaptací povídek Josefa Škvoreckého. Podle Ladislava Rychmana, který se vedle Ivo Nováka a Jiřího Menzela chopil režie jedné z povídek, chápe Josef Škvorecký detektivku „jako hru, němě dohodnutou s divákem, který se raději stává spoluluštitelem rébusu než pozorovatelem předstírané reality a může tak popustit uzdu své fantazii“.

První dvě povídky (Smrt na Jehle a Jak se koupe žena) jsou vážně míněné příběhy rafinovaných vražd. Třetí, podle níž byl nazván celý film, je vtipně nadnesená ironizující historka. Povídky spojuje postava vyšetřovatele – poručíka Borůvky, zvaného mezi přáteli Bublina. Již svým zjevem je Borůvka pravým opakem známých hrdinů světové detektivní literatury. Je to nenápadný, obtloustlý človíček, fyzicky neobratný, s charakteristickým zadrháváním v řeči. Pod nenápadným zevnějškem však skrývá mimořádně bystrého ducha. Roli poručíka Borůvky si s chutí zahrál Lubomír Lipský, vedle něho se ve filmu objevili Petr Kostka, Jana Gýrová, František Miška, Karla Chadimová, Pavla Maršálková, Jiřina Štěpničková, Věra Křesadlová nebo Jiří Kodet.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Stopáž: 106 minut – Rok výroby: 1965 – ST  čb  4:3
Žánr: Film
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

KOMICI NA JEDNIČKU