Herec Jan Libíček v roli ženichova kamaráda z původního televizního muzikálu G. Oplustila a Z. Podskalského.
Režie: Zdeněk Podskalský. Scénář: Gustav Oplustil, Zdeněk Podskalský. Účinkují: Jan Libíček, Vladimír Menšík, Eva Olmerová, Stella Zázvorková a další.

Slavný filmový a televizní režisér Zdeněk Podskalský (*18. 2. 1923 – †29. 10. 1993) byl výsostným autorem filmových hitů, hudebních komedií, a muzikálů, k nimž mnohdy psal scénář, a především je opatřoval svými režijními nápady. Jeho tvorba čítá na desítky děl, z filmů od šedesátých let připomeňme komedie Kam čert nemůže, dlouho zakázanou satiru Bílá paní, Světáci, muzikál Noc na Karlštejně, nebo Trhák. Pro tehdejší Československou televizi natočil např. seriál Fantom operety, sérii o Alfonsi Karáskovi, nebo o Ohnivých ženách, cyklus Babiččina krabička, řadu silvestrovských pořadů, komedie Lásky Emanuela Přibyla, Námluvy komtesy Gladioly, Blázinec v prvním poschodí a další. V televizním prostředí natočil jedny z prvních revuí Půjčovna talentů a Ztracená revue, a v neposlední řadě byl průkopníkem předchůdce klipu, tzv. televizní písničky (vedle režisérů Roháče, Svitáčka, Rychmana…).

Původem ze Šumavy Z. Podskalský miloval písně různého druhu, národní, lidové, ale i ty staropražské či šantánové. Jednou z typických hudebních komedií tohoto žánru, v níž použil plejádu písní od slavných hitů až po prostonárodní popěvky, je Svatební cesta aneb Ještě ne, Evžene!, v níž je děj posouván úryvky melodií. Muzikálová komedie je plná omylů a písniček. Kamarád (J. Libíček) se s nastávajícím ženichem (V. Menšík) po společně prohýřené noci probouzí a zjišťuje, že se dnes koná svatba. Stěhováci už přivážejí nový nábytek a cestou pro kytici utrpí dosud lehce ovíněný ženich úraz. Kamarád odjíždí uklidnit nevěstu (E. Olmerová) a málem je oženěn sám. Po různých překážkách nakonec ke svatbě samozřejmě dojde…

Režie: Zdeněk Podskalský. Scénář: Gustav Oplustil, Zdeněk Podskalský. Účinkují: Jan Libíček, Vladimír Menšík, Eva Olmerová, Stella Zázvorková a další.

Napište nám