Komedie o tom, že dopátrat se pravdy pomocí drbů a klepů je mimořádně náročné. Zpracování Pirandellovy komedie ansámblem Dejvického divadla.
Každý má svou pravdu

Záznam představení Dejvického divadla s Jaroslavem Pleslem, Klárou Melíškovou, Martinem Myšičkou, Hynkem Čermákem, Ivanem Trojanem a dalšími oblíbenými herci.

Ponzovi jsou divní. Přistěhovali se nedávno, s nikým se nestýkají, a navíc ještě nikdo nikdy neviděl paní Ponzovou. Po městě se povídá, že jí manžel zakázal vycházet z domu a stýkat se s její matkou. Navíc ale není jasné, že jde skutečně o její matku. A v neposlední řadě se nabízí otázka, jestli pan Ponza nebo jeho tchýně nejsou šílení… Pirandellova víc než sto let stará hra zpochybňující v duchu filozofie relativismu existenci jediné pravdy i možnost jejího poznání získala v režii Michala Vajdičky aktuální téma a díky komediální nadsázce zaručeně každého pobaví. Vnímavější diváci se pak možná zamyslí nad podivnou posedlostí pitváním cizího soukromí a současným ignorováním blížící se celospolečenské katastrofy.

Napište nám