Svatopluk Beneš v hlavní roli úsměvného příběhu, ve kterém jako operní zpěvák v penzi zdědí několik domů. Na rozdíl od svých mladších příbuzných o ně ale příliš nestojí (1993). Dále hrají: K. Fialová, V. Žehrová, Z. Herfortová, O. Mikulášek a další. Scénář I. Kříž. Kamera H. Štangl. Režie R. Tesáček

Spisovatel Ivan Kříž je kulturní veřejnosti známý především jako autor scénářů k filmům Velká samota a Škola otců, ale také se proslavil knihou Pravda o zkáze Sodomy.

Televizní inscenace Na dvojce je Pavarotti se zabývá příběhem bývalého operního zpěváka Jindřicha (Svatopluk Beneš), který má v rámci restituce obdržet několik domů, postavených jeho otcem. Ale Jindřich o tento „zlatonosný“ majetek příliš nestojí, na rozdíl od mladších členů rodiny. Majetek, který může být pro někoho přímo smyslem života, může se pro jiného a v jistém věku stát i přítěží. Ale tak úplně zbytečná celá ta restituční kauza pro Jindřicha není. Nejen že se Jindřich sblíží se svou roztomilou švagrovou Liduškou (Květa Fialová), ale restituce domů vnese zajímavý a ne vždy nepříjemný rozruch do jinak až příliš poklidného toku jeho dnů.

Televizní inscenaci uvádíme k nedožitým devadesátým narozeninám Svatopluka Beneše.

Napište nám