Svatopluk Beneš v hlavní roli úsměvného příběhu, ve kterém jako operní zpěvák v penzi zdědí několik domů. Na rozdíl od svých mladších příbuzných o ně ale příliš nestojí.
Režie: Rudolf Tesáček. Scénář: Ivan Kříž. Hrají: Svatopluk Beneš, Květa Fialová, Vlasta Žehrová, Zdena Herfortová a další.

Spisovatel Ivan Kříž je kulturní veřejnosti známý především jako autor scénářů k filmům Velká samota a Škola otců, ale také se proslavil knihou Pravda o zkáze Sodomy. Televizní inscenace Na dvojce je Pavarotti se zabývá příběhem bývalého operního zpěváka Jindřicha (Svatopluk Beneš), který má v rámci restituce obdržet několik domů, postavených jeho otcem.

Ale Jindřich o tento "zlatonosný" majetek příliš nestojí, na rozdíl od mladších členů rodiny. Majetek, který může být pro někoho přímo smyslem života, může se pro jiného a v jistém věku stát i přítěží. Ale tak úplně zbytečná celá ta restituční kauza pro Jindřicha není. Nejen, že se sblíží se svou roztomilou švagrovou Liduškou (Květa Fialová), ale restituce domů vnese zajímavý a ne vždy nepříjemný rozruch do jinak až příliš poklidného toku jeho dnů.

Napište nám