Zásady jdou stranou, když jde o podnikání s potenciálem. K čemu všemu se dá využít takový diskrétní salónek v bytě starší dámy?
Režie: Milan Růžička. Scénář: Ivan Kříž. Hrají: Květa Fialová, Zuzana Slavíková, Jitka Čvančarová, Viktor Skála a další.

Udržet velký byt v centru velkoměsta, i když je nájemné „regulované“, není žádná legrace. Zejména když profesorka francouzštiny Ernestina je už dávno v penzi. Proto ráda souhlasí s podnájmem mladé podnikatelky Miriam. V té chvíli ovšem stará dáma netuší, co ji čeká a jak se její, do té doby jednotvárný život, změní. Překvapí ji nejen nečekané zlepšení životní úrovně včetně cesty do Paříže, ale i velké stavební bytové úpravy a nakonec ten pozoruhodný inzerát v novinách: „Diskrétní privát v centru“. Ernestina začne tušit, kde je zdroj příjmů její podnájemnice a proč Miriam potřebovala „zgruntu“ přestavět bývalou pracovnu jejího muže. Překvapivě je však tento příběh o tom, jak se vzdor komerčním a zcela praktickým začátkům jejich setkání sešly dvě rozdílné a osamělé ženy a našly k sobě cestu.

Scénář příběhu „Já z toho budu mít smrt“ napsal podle vlastní povídky „Diskrétní privát v centru“ spisovatel Ivan Kříž. Z jeho obsáhlé tvorby jmenujme kdysi kultovní román Pravda o zkáze Sodomy nebo scénáře ke slavným filmům Velká samota a Škola otců. V posledních letech úspěšně spolupracuje s dramaturgií ČT Brno – připomeňme například inscenace Někdo zvoní, Pozvání na zámek anebo komedii Na dvojce je Pavarotti.

Představitelka hlavní role Květa Fialová získala za herecký výkon v tomto televizním filmu cenu Elsa 2006.

Režie: Milan Růžička. Scénář: Ivan Kříž. Hrají: Květa Fialová, Zuzana Slavíková, Jitka Čvančarová, Viktor Skála a další.

Napište nám