25 minut

13. června

Obsah dílu

Budoucnost Trojzemí — Ve Václavicích začala stavba vodovodu. — Do Česka dorazily americké stroje pro armádu — Ústí koupí nemovitosti ve vyloučených lokalitách — V říčce Olešce na Semilsku je račí mor — Prezident Petr Pavel navštíví Ústecký kraj — Tromba na Lounsku — Policie zadržela protivládní aktivisty — Sdílená kola a koloběžky v Hradci Králové — Krajská cena za památkovou péči — Mezinárodní divadelní festival v H. Králové — Čeští kynologové cvičí psy ze zahraničí — Art point v městské knihovně Most — Záchrana vyhynulých nosorožců — Škola v Dobrušce učí studenty s roboty — Stolní hry o přestávkách místo mobilů

Části dílu

01:04
Budoucnost Trojzemí
  V Liberci jednala konference O budoucnosti a spravedlivé transformaci česko-německo-polského Trojzemí, které momentálně zatěžuje hlavně těžba v polském hnědouhelném dole Turów za českými hranicemi.
  04:59
  Ve Václavicích začala stavba vodovodu.
   Zajistit má zásobování obyvatel pitnou vody v souvislosti s pokračováním těžby v polském hnědouhelném dole Turów. Práce potrvají dva roky.
   06:14
   Do Česka dorazily americké stroje pro armádu
    V Pardubicích dnes přistál nákladní letoun, který měl na palubě - dva americké vrtulníky pro českou armádu.
    08:54
    Ústí koupí nemovitosti ve vyloučených lokalitách
     Město Ústí nad Labem chce vykupovat problémové domy ve vyloučených lokalitách. Vidí v tom způsob, jak nad nimi a jejich nájemníky získat kontrolu a jak zastavit rozšiřování místního ghetta.
     10:56
     V říčce Olešce na Semilsku je račí mor
      V říčce Olešce na Semilsku se rozšířil račí mor - plísňové onemocnění, které způsobuje hromadný úhyn raků.
      11:22
      Prezident Petr Pavel navštíví Ústecký kraj
       Prezident Petr Pavel přijede příští týden na oficiální návštěvu Ústeckého kraje. S místními politiky bude diskutovat na témata sociálně vyloučených lokalit nebo energetické transformace.
       11:53
       Tromba na Lounsku
        Zajímavý oblačný útvar se vytvořil dnes, ve čtvrtek 13. června, kolem půl dvanácté dopoledne, na hranici Lounska a Rakovnicka. Dobře vidět byl z Loun, ale také z Postoloprt nebo Žatce.
        12:15
        Policie zadržela protivládní aktivisty
         Ani čas, ani úřední a skutečný zábor místa nic nezmohly. Až policie odvedla lidi, kteří tábořili před Strakovou akademií - Úřadem vlády v Praze.
         13:52
         Sdílená kola a koloběžky v Hradci Králové
          Do ulic Hradce Králové se po třech letech vedle sdílených elektrokol vrátily i elektrokoloběžky: Použít - pronajmout si je je ale možné jen za několika, zpřísněných podmínek.
          16:12
          Krajská cena za památkovou péči
           Heridas Obligat neboli dědictví zavazuje - tak se jmenuje cena za nejlepší památkovou péči.
           16:58
           Mezinárodní divadelní festival v H. Králové
            V Hradci Králové už za jedenáct dní začne Mezinárodní divadelní festival. V letošní přehlídce budou nejen soubory z České republiky, ale i ze zahraničí.
            19:25
            Čeští kynologové cvičí psy ze zahraničí
             Při vyhledávání omamných a psychotropních látek, a také tabákových výrobků budou v Moldávii pomáhat psi z Heřmanic na Frýdlantsku. Společně s moldavskými celníky prošli speciálním výcvikem v heřmanickém zařízení služební kynologie.
             20:56
             Art point v městské knihovně Most
              V Mostě funguje dětská galerie Art point. První výstava v ní se jmenuje Barevná geometrie.
              21:14
              Záchrana vyhynulých nosorožců
               Safari park ve Dvoře Králové, zoo v Berlíně a tamní Leibnitzův institut uzavřely dohodu, že budou společně postupovat k záchraně takřka vyhynulých nosorožců bílých severních.
               21:47
               Škola v Dobrušce učí studenty s roboty
                Studenti v Podorlickém vzdělávacím centru v Dobrušce se v rámci výuky zaměřili na robotiku.
                22:36
                Stolní hry o přestávkách místo mobilů
                 Na některých základních školách se osvědčuje program, jak odvést děti od nezdravé závislosti na mobilních telefonech – o přestávkách mají k dispozici klasické stolní hry.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 14. června

                 Přehled dílů

                 322 dostupných
                 Stopáž25 minut

                 18. července

                 18. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 17. července

                 Rozsáhlá modernizace železničního uzlu v České Třebové — Oprava nádražní budovy v Jaroměři — Nová odbočka na železnici mezi Prahou a Děčínem — Omezení provozu v nemocnicích — Situace s omezováním péče nemocnic v regionu — Zranění diváků při dostihu policie odložila — Přestavba křižovatky u Solnice na kruhový objezd bude hotová nejspíš dříve — Muž v Ústí nad Labem měl týrat padesát koček — Horolezci z Krkonoš jako první zdolali Muču Kiš — Rozhovor s horolezcem Jaroslavem Bánským — Nespokojenost obyvatel Děčína s novou továrnou — Noční požár kůlny v Otovicích na Broumovsku — Ceny průmyslu v červnu meziročně vzrostly — Výzvy na opravu Terezína a Josefova — Pokuta za nové převlékárny na Mšenu

                 17. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 16. července

                 <<Už nelze podat kandidátky pro krajské volby>> — Soud k výbuchu muničního skladu v Bílině — Tři zájemci o hradecký fotbalový klub — Opilý cyklista málem skončil pod kamionem — Spor o sochu sovětského vojáka v Litoměřicích — Kdy žádat odškodnění za zpoždění vlaků — Nebývalé škody po divočácích v Ústí nad Labem — Rozdíly v cenách za demolici ruiny v Pardubicích — Lávku přes Jizeru čeká demolice — Návrat ohrožených syslů do přírody — Invazivní rostliny ohrožují horské louky — Počet sebevražd v Česku mírně roste — ČNB zachytila přes tisíc padělků bankovek — Dva atmosferické jevy na jedné fotografii — 130 let od dálkové jízdy z barona Liebiega — Sběr semen v NP České Švýcarsko

                 16. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 15. července

                 Padla překážka pro dostavbu D11 — Letos se řidičům otevře nejvíc km dálnic — Liberec dražil odtažená auta — Podzemí Sněžky je opět přístupné — Zavazadla na letišti vykládají hasiči — Stavbaři na Miletě hloubí podchody — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Petice chce zabránit demolici mostu — Volné ubytovací kapacity na horách — Dotace na odstranění černých skládek — Ústavní soud řešil případ disidenta Wonky — Oprava přivaděče na dálnici D8 — Strážníci pomohli dítěti z uzamčeného auta — Návrh na obžalobu čtyř mužů kvůli vraždě — Neckyáda pobavila obyvatele Pnětluk — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                 15. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. července

                 Škody po bouřkách v Pardubicích — Bouřky nad Českem — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Ujížděl policistům na D7 a naboural 3 vozidla — 77 let od tramvajové havárie v Ústí nad Labem — Solární podvod za 2,7 mil. korun — Zanesená řeka Bílina — Zhoršená kvalita vody na severovýchodě Čech — Labe v Pardubicích překlenul nový most — Horké počasí a jeho vliv na organismus — Sbírka na pomoc děčínské Slunečnici — Komplikace pro podnikatele v NP České Švýcarsko — Revitalizace koryta Bílé Nisy — Nové archeologické nálezy na hradu Grabštejn — Záchrana kočky z kanalizace — Sportovní hry seniorů

                 12. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 11. července

                 Na Trutnovsku přibude šest úsekových radarů — Pár kradl v kempu u Máchova jezera — Zanesené koryto řeky Bíliny — Vybržďování na českých silnicích — Rekonstrukce zatáčky v České Kamenici — Bourání stometrových chladicích věží — Bezpečně na vodě - kontrola plavidel — Diamo přestane investovat do okolí jezera Milada — V Holicích vyroste nové sociální centrum — Prvosledová hlídka zachránila krvácejícího muže — V Pardubicích začal festival šachu a her — Sokolům se v Proboštově daří — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu.

                 11. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 10. července

                 10. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 9. července

                 Snaha o obnovu zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění. — Nejvyšší nezaměstnanost je nyní na Mostecku — Policie pátrá po třináctileté dívce z Hostinného — Kraj řeší bezpečnost v okolí krajského úřadu — Prevence před požáry na polích — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Jednání o kompenzacích pro ovocnáře — Kontroly dětských letních táborů — Candáti jako lék na sinice — 5 let Hornického regionu Krušnohoří v UNESCO — Boj proti invazivním druhům rostlin — Vyproštění koně z příkopu na Litoměřicku — Narození vzácného hrošíka liberijského — Návštěvnost zámku Stekník roste

                 9. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 8. července

                 Stipendijní program Krajské zdravotní — Zavřená silnice v Mníšku, od dnešního dne i vlaková výluka. — Dopravní omezení u Moravské Třebové — Celozávodní dovolená v automobilce Škoda — Požár skladu stavebnin v Náchodě — Soud muži snížil trest na devět let — Speciální značení pomáhá proti krádeži kol — Zájem o předčasné penze — Rok fungování chytrého dopravního systému — Počasí v následujících dnech — Protipožární hlídky v NP České Švýcarsko — Policisté zachránili seniorovi život — Připomínka sokolské odbojové skupiny — Rekordní zájem na obor krejčí v Nové Pace — Zadržený muž měl v tašce přes sto škeblí — Rusalka v Prachovských skalách — Hejnické slavnosti pomáhají — Maringotka principála Kludského v Jirkově

                 8. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 4. července

                 Města mění koeficienty k dani z nemovitostí — Spor o výstavbu inovačního centra v Pardubicích — Řidičům se otevřela moderní silnice u České Lípy — ŘSD vybralo stavitele pro D35 u Hradce Králové — Plány s vyhlášením největší CHKO Krušné hory — Areál u přehrady Mšeno zahájil částečný provoz — Další rozsáhlá dopravní akce policie — Revize na přehradách v Povodí Ohře — Zásah hasičů kvůli poruše autobusu v KRNAP — Zásah kvůli podezření na vzpouru vězňů — Zájem o službu ZkusBus na Svitavsku mírně klesl — Kempy stále hlásí volné kapacity — Film láká k návštěvě muzeí v Pardubickém kraji — Ústecká adiktologická ambulance hledá nové sídlo — Historická tramvaj v provozu přes celé léto — Mistrovství Evropy ve vikingské hře kubb

                 4. 7. 2024 na ČT1

                 Napište nám