25 minut

14. června

Obsah dílu

Rock for People jako udržitelný festival — Energetické úspory Pardubického kraje — Olympijský festival u jezera Most — Rekonstrukce Vrbenského kasáren — Výcvik řidičů kolové a pásové techniky — Petice za zachování mostu u Broumova — Řetězová cesta na Sněžku bude jednosměrná — Hraniční kontroly kvůli fotbalovému mistrovství — Dřívější prázdniny kvůli rekonstrukci škol — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Město Most zruší internátní školku — Koncert pro obnovu kaple — Koupaliště Cihelna otevře po dvou letech — Péče o nové tůně a aleje na Broumovsku — Děti se učily poskytnout pomoc zraněným

Části dílu

01:03
Rock for People jako udržitelný festival
  Alternativní zdroje energie, nízkoemisní doprava nebo možnost rostlinné stravy – tím se pyšní festival Rock for People. Ten chce být jedním z nejudržitelnějších festivalů - a vedle hudebního programu chce ukázat návštěvníkům i tzv. showroom budoucnosti pro technologie a inovace.
  03:18
  Energetické úspory Pardubického kraje
   Pardubický kraj spouští nový energeticky úsporný projekt - modernizaci energetického hospodářství v devíti školách a jednom zdravotnickém zařízení. Jedná se už o desátý úsporný balíček, který vedení kraje vypsalo.
   05:01
   Olympijský festival u jezera Most
    Olympijské hry v Paříži začínají už za několik týdnů. Do prodeje šlo deset milionů vstupenek, na další miliony fanoušků lístky na tento sportovní svátek nezbyly. Olympijskou atmosféru mohou zažít ale i lidé v tuzemsku, a to na festivalu u bývalého hnědouhelného dolu – u zrekultivovaného jezera Most.
    09:53
    Rekonstrukce Vrbenského kasáren
     Královéhradecký kraj dnes oficiálně zahájil rekonstrukci objektu bývalých Vrbenského kasáren, který se změní v novou muzejní budovu.
     10:13
     Výcvik řidičů kolové a pásové techniky
      Hasiči z Liberce si půjčili armádní cvičiště, aby potrénovali řízení speciální techniky. Tu používají v místech, kde je složité nemožné se k požáru dostat s běžnými cisternami.
      10:31
      Petice za zachování mostu u Broumova
       Více než 500 lidí podepsalo petici za zachování starého pískovcového mostu u Broumova. Královéhradecký kraj chtěl 200 let starý most se sochami světců nahradit novostavbou. To se ale místním nelíbí.
       10:34
       Řetězová cesta na Sněžku bude jednosměrná
        Červeně značená Řetězová cesta na Sněžku, která vede po polské straně hory od Slezského domu - bude od zítřka kvůli enormní návštěvnosti jenom jednosměrná.
        13:03
        Hraniční kontroly kvůli fotbalovému mistrovství
         Začíná mistrovství Evropy ve fotbale. Pořadatelé čekají, že zemi v průběhu šampionátu navštíví přes 14 milionů fanoušků. Ti, kteří pojedou z Česka musejí počítat se zdržením na hranicích.
         15:23
         Dřívější prázdniny kvůli rekonstrukci škol
          Prázdniny dnes začaly pro žáky ze tří základních škol na Liberecku a Jablonecku. Objekty škol se budou rekonstruovat, a tak děti dostaly vysvědčení předčasně.
          17:13
          Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici.
           Tříletý obor obráběč kovů úspěšně absolvovalo dvacet odsouzených. Ti mají díky výučnímu listu po odpykání trestu daleko větší šanci na uplatnění.
           18:54
           Město Most zruší internátní školku
            Koncem prázdnin skončí v Mostě noční provoz internátní mateřské školy. Službu rodiče skoro nevyužívali, za poslední rok tam přespaly tři děti. Město chce krokem i ušetřit peníze.
            20:43
            Koncert pro obnovu kaple
             Ve Slavětíně nad Ohří se bude v neděli konat koncert na obnovu barokní kaple Navštívení Panny Marie. Památku se rozhodl zachránit Spolek příznivců sv. Václava a Český královský institut.
             21:01
             Koupaliště Cihelna otevře po dvou letech
              Bazény koupaliště Cihelna v Pardubicích jsou napuštěné a připravené na zahájení letní sezony. Zavřené bylo od sezony 2022.
              21:23
              Péče o nové tůně a aleje na Broumovsku
               Brigádníci se sekačkami a hráběmi pracují v těchto dnech u nově vybudovaných tůní a stromořadí na Broumovsku. Po vydatných srážkách z posledních týdnů zarůstají tyto přírodní prvky rákosem a trávou.
               23:03
               Děti se učily poskytnout pomoc zraněným
                Jak postupovat v případě zranění. Přesně na to se dnes připravovali děti z mateřské a základní školy v Dětřichově na Frýdlantsku.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                17. června

                Přehled dílů

                323 dostupných
                Stopáž25 minut

                19. července

                Celosvětový výpadek IT služeb — Nehoda minibusu a osobního automobilu na Lounsku — Obvinění muže z výbuchu prodejny při výrobě CBD — Obnovení provozu Tyršovy veřejné plovárny — Liberecký kraj chce získat část sklářského muzea — Brigáda v technických službách pro studenty — Studenti zahradnické školy zahradničí přes léto — Spor o supermarket u Panské skály — O pohřbívání do země je na Liberecku větší zájem — Ani letos Arnošt z Pardubic nevypluje — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — České Švýcarsko tématem třetího dílu Zkraje ČT — Velký zájem o kempy pro budoucí zdravotníky

                19. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                18. července

                Josefov a Terezín zachrání peníze z ministerstva — Pašování drog do rýnovické věznice na Jablonecku — Horská služba během prázdnin vyjíždí častěji — Policie dopadla trojici zlodějů na Hradecku — 50 let od výbuchu chemičky na Mostecku — Řasy znečišťují Sečskou přehradu na Chrudimsku — Obyvatelé Hradce Králové řeší vyplavený potok — Spor o technické služby v České Lípě — Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Policie dopadá řidiče bez dálničních známek — Protesty proti stavbě nové výrobní haly — Turisty čekají poslední jízdy parních vlaků — Liberecká zoo ušetří na vodě novými mokřady — Koupaliště na Královéhradecku zůstávají čistá — Příměstský IT tábor pro dívky na Pardubicku

                18. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                17. července

                Rozsáhlá modernizace železničního uzlu v České Třebové — Oprava nádražní budovy v Jaroměři — Nová odbočka na železnici mezi Prahou a Děčínem — Omezení provozu v nemocnicích — Situace s omezováním péče nemocnic v regionu — Zranění diváků při dostihu policie odložila — Přestavba křižovatky u Solnice na kruhový objezd bude hotová nejspíš dříve — Muž v Ústí nad Labem měl týrat padesát koček — Horolezci z Krkonoš jako první zdolali Muču Kiš — Rozhovor s horolezcem Jaroslavem Bánským — Nespokojenost obyvatel Děčína s novou továrnou — Noční požár kůlny v Otovicích na Broumovsku — Ceny průmyslu v červnu meziročně vzrostly — Výzvy na opravu Terezína a Josefova — Pokuta za nové převlékárny na Mšenu

                17. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                16. července

                <<Už nelze podat kandidátky pro krajské volby>> — Soud k výbuchu muničního skladu v Bílině — Tři zájemci o hradecký fotbalový klub — Opilý cyklista málem skončil pod kamionem — Spor o sochu sovětského vojáka v Litoměřicích — Kdy žádat odškodnění za zpoždění vlaků — Nebývalé škody po divočácích v Ústí nad Labem — Rozdíly v cenách za demolici ruiny v Pardubicích — Lávku přes Jizeru čeká demolice — Návrat ohrožených syslů do přírody — Invazivní rostliny ohrožují horské louky — Počet sebevražd v Česku mírně roste — ČNB zachytila přes tisíc padělků bankovek — Dva atmosferické jevy na jedné fotografii — 130 let od dálkové jízdy z barona Liebiega — Sběr semen v NP České Švýcarsko

                16. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                15. července

                Padla překážka pro dostavbu D11 — Letos se řidičům otevře nejvíc km dálnic — Liberec dražil odtažená auta — Podzemí Sněžky je opět přístupné — Zavazadla na letišti vykládají hasiči — Stavbaři na Miletě hloubí podchody — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Petice chce zabránit demolici mostu — Volné ubytovací kapacity na horách — Dotace na odstranění černých skládek — Ústavní soud řešil případ disidenta Wonky — Oprava přivaděče na dálnici D8 — Strážníci pomohli dítěti z uzamčeného auta — Návrh na obžalobu čtyř mužů kvůli vraždě — Neckyáda pobavila obyvatele Pnětluk — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                15. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. července

                Škody po bouřkách v Pardubicích — Bouřky nad Českem — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Ujížděl policistům na D7 a naboural 3 vozidla — 77 let od tramvajové havárie v Ústí nad Labem — Solární podvod za 2,7 mil. korun — Zanesená řeka Bílina — Zhoršená kvalita vody na severovýchodě Čech — Labe v Pardubicích překlenul nový most — Horké počasí a jeho vliv na organismus — Sbírka na pomoc děčínské Slunečnici — Komplikace pro podnikatele v NP České Švýcarsko — Revitalizace koryta Bílé Nisy — Nové archeologické nálezy na hradu Grabštejn — Záchrana kočky z kanalizace — Sportovní hry seniorů

                12. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                11. července

                Na Trutnovsku přibude šest úsekových radarů — Pár kradl v kempu u Máchova jezera — Zanesené koryto řeky Bíliny — Vybržďování na českých silnicích — Rekonstrukce zatáčky v České Kamenici — Bourání stometrových chladicích věží — Bezpečně na vodě - kontrola plavidel — Diamo přestane investovat do okolí jezera Milada — V Holicích vyroste nové sociální centrum — Prvosledová hlídka zachránila krvácejícího muže — V Pardubicích začal festival šachu a her — Sokolům se v Proboštově daří — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu.

                11. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                10. července

                10. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                9. července

                Snaha o obnovu zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění. — Nejvyšší nezaměstnanost je nyní na Mostecku — Policie pátrá po třináctileté dívce z Hostinného — Kraj řeší bezpečnost v okolí krajského úřadu — Prevence před požáry na polích — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Jednání o kompenzacích pro ovocnáře — Kontroly dětských letních táborů — Candáti jako lék na sinice — 5 let Hornického regionu Krušnohoří v UNESCO — Boj proti invazivním druhům rostlin — Vyproštění koně z příkopu na Litoměřicku — Narození vzácného hrošíka liberijského — Návštěvnost zámku Stekník roste

                9. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                8. července

                Stipendijní program Krajské zdravotní — Zavřená silnice v Mníšku, od dnešního dne i vlaková výluka. — Dopravní omezení u Moravské Třebové — Celozávodní dovolená v automobilce Škoda — Požár skladu stavebnin v Náchodě — Soud muži snížil trest na devět let — Speciální značení pomáhá proti krádeži kol — Zájem o předčasné penze — Rok fungování chytrého dopravního systému — Počasí v následujících dnech — Protipožární hlídky v NP České Švýcarsko — Policisté zachránili seniorovi život — Připomínka sokolské odbojové skupiny — Rekordní zájem na obor krejčí v Nové Pace — Zadržený muž měl v tašce přes sto škeblí — Rusalka v Prachovských skalách — Hejnické slavnosti pomáhají — Maringotka principála Kludského v Jirkově

                8. 7. 2024 na ČT1

                Napište nám