25 minut

10. června

Obsah dílu

Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Těžká technika demoluje most v Semilech. — Poslední zápas před ME ve fotbale — Spor o úklid soutěsky po požáru — Uzavřená silnice kvůli sanaci svahu — Přívěs s hnojem se odpojil od traktoru — Výcvik plnění požárního bambi vaku — Na dálnici D8 bývají přeplněné odpočívky pro kamiony — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — O stavbě větrníků rozhodli místní — Účast při eurovolbách v krajích — Nedostatek krve ve FN Hradec Králové — Nový pavilon v ústecké nemocnici — 50 milionů pro ústecké filmaře — U Litomyšle našli dva bronzové sekeromlaty — Obnova státního zámku Litomyšl — První evropská dálková jízda slaví 130 let — Slet československých letadel 2024 — Krajský sokolský slet v Turnově

Části dílu

00:49
Odklízení poškozeného vagónu RegioJet
  Odpoledne začalo odklízení poškozeného lůžkového vagónu společnosti RegioJet ze stanice Pardubice – centrum. Při nehodě s nákladním vlakem tam minulou středu zemřeli 4 lidé a skoro 30 utrpělo zranění.
  03:20
  Těžká technika demoluje most v Semilech.
   Za pár dnů celá konstrukce z centra města zmizí. Břehy řeky Jizery most spojoval bezmála sto let. Podle statiků ale dosloužil, a tak ho musí nahradit nový.
   05:11
   Poslední zápas před ME ve fotbale
    Před pár minutami začal zápas české fotbalové reprezentace s týmem Severní Makedonie. Jde o přípravné utkání před mistrovstvím Evropy. A hostí ho stadion v Hradci Králové.
    07:27
    Spor o úklid soutěsky po požáru
     Hřensko odmítá uklízet Edmundovu soutěsku. Bojí se o zdraví svých zaměstnanců.
     09:22
     Uzavřená silnice kvůli sanaci svahu
      Po celý týden bude kvůli sanaci drolící se skály uzavřená silnice mezi Ústím nad Labem a Děčínem na pravém břehu řeky. Minulý týden se tam zřítily kusy skály, dnes místo prohlédli odborníci.
      09:38
      Přívěs s hnojem se odpojil od traktoru
       Přívěs plně naložený hnojem se na Rychnovsku odpojil od traktoru jedoucího do kopce a vyjel mimo silnici. Poškodil zábradlí, dopravní značku a spadl do potoka.
       09:59
       Výcvik plnění požárního bambi vaku
        Hasiči v Trutnově trénovali na lesní požáry. Ve spolupráci s policejní leteckou službou zkoušely plnění bambivaku. Vodu přitom čerpali z nádrží - takzvaných flexi tanků.
        10:27
        Na dálnici D8 bývají přeplněné odpočívky pro kamiony
         Než aby stavělo nové odpočívky u dálnice D8, tak ŘSD opravuje ty staré. Teď konkrétně tu u Siřejovic nedaleko Lovosic. Jenže právě na dálnici D8 je míst, kam mohou řidiči kamionů odstavit svoje vozidlo nedostatek. Své o tom ví i strážníci v Ústí nad Labem. Během víkendu tam kamiony stojí doslova kde se dá.
         12:18
         Frýdlant sníží daň z nemovitosti
          Daň z nemovitosti se letos zvýšila - plošně - o 80 procent. A zvyšují ji i jednotlivé samosprávy. Konkrétně v Libereckém kraji jde o čtrnáct měst a obcí.
          14:22
          O stavbě větrníků rozhodli místní
           Obyvatelé Mšeného Lázní na Litoměřicku odmítli výstavbu větrných elektráren. Rozhodli o tom ve víkendovém referendu.
           14:49
           Účast při eurovolbách v krajích
            O víkendu voliči rozhodli o jeho podobě na dalších 5 let. K volbám přišlo - celorepublikově - historicky nejvíc lidí - přes 36 procent.
            15:40
            Nedostatek krve ve FN Hradec Králové
             Českým nemocnicím chybí dárci krve - podle Českého červeného kříže je jich zhruba o 80 000 méně než před 15 lety . Nedostatek krve teď musela akutně řešit třeba Fakultní nemocnice v Hradci Králové.
             17:25
             Nový pavilon v ústecké nemocnici
              V Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem otevřeli nový pavilon za 1,4 miliardy korun. Stavba v poslední době komplikovala provoz v nemocnici.
              18:09
              50 milionů pro ústecké filmaře
               Ústecký kraj by se díky státním dotacím mohl postupně změnit z uhelného na filmařský. Z programu spravedlivé transformace na to dostal 50 milionů korun.
               19:59
               U Litomyšle našli dva bronzové sekeromlaty
                Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě získalo dva bronzové sekeromlaty. Šlo o nástroj na sekání dřeva i zbraň. Jde o první takový nález ve východních Čechách.
                20:14
                Obnova státního zámku Litomyšl
                 Památkáři slavnostně zakončili první etapu obnovy zámku v Litomyšli. Opravovali střechy, krovy, komíny a arkýře. Vznikly také nové prohlídkové okruhy.
                 20:29
                 První evropská dálková jízda slaví 130 let
                  130. výročí první evropské dálkové jízdy slavili milovnící automobilových veteránů.
                  21:14
                  Slet československých letadel 2024
                   A na letišti aeroklubu v Novém Městě nad Metují si o víkendu dali sraz vyznavači letectví. Aviatici přiletěli na strojích československé a české výroby. Těch byla bezmála stovka.
                   23:01
                   Krajský sokolský slet v Turnově
                    Celá sokolská obec se chystá na 17. Všesokolský slet, který se bude konat v Praze na začátku července. Hromadná cvičení se konala ale už tento víkend.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    11. června

                    Přehled dílů

                    323 dostupných
                    Stopáž25 minut

                    19. července

                    Celosvětový výpadek IT služeb — Nehoda minibusu a osobního automobilu na Lounsku — Obvinění muže z výbuchu prodejny při výrobě CBD — Obnovení provozu Tyršovy veřejné plovárny — Liberecký kraj chce získat část sklářského muzea — Brigáda v technických službách pro studenty — Studenti zahradnické školy zahradničí přes léto — Spor o supermarket u Panské skály — O pohřbívání do země je na Liberecku větší zájem — Ani letos Arnošt z Pardubic nevypluje — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — České Švýcarsko tématem třetího dílu Zkraje ČT — Velký zájem o kempy pro budoucí zdravotníky

                    19. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    18. července

                    Josefov a Terezín zachrání peníze z ministerstva — Pašování drog do rýnovické věznice na Jablonecku — Horská služba během prázdnin vyjíždí častěji — Policie dopadla trojici zlodějů na Hradecku — 50 let od výbuchu chemičky na Mostecku — Řasy znečišťují Sečskou přehradu na Chrudimsku — Obyvatelé Hradce Králové řeší vyplavený potok — Spor o technické služby v České Lípě — Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Policie dopadá řidiče bez dálničních známek — Protesty proti stavbě nové výrobní haly — Turisty čekají poslední jízdy parních vlaků — Liberecká zoo ušetří na vodě novými mokřady — Koupaliště na Královéhradecku zůstávají čistá — Příměstský IT tábor pro dívky na Pardubicku

                    18. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    17. července

                    Rozsáhlá modernizace železničního uzlu v České Třebové — Oprava nádražní budovy v Jaroměři — Nová odbočka na železnici mezi Prahou a Děčínem — Omezení provozu v nemocnicích — Situace s omezováním péče nemocnic v regionu — Zranění diváků při dostihu policie odložila — Přestavba křižovatky u Solnice na kruhový objezd bude hotová nejspíš dříve — Muž v Ústí nad Labem měl týrat padesát koček — Horolezci z Krkonoš jako první zdolali Muču Kiš — Rozhovor s horolezcem Jaroslavem Bánským — Nespokojenost obyvatel Děčína s novou továrnou — Noční požár kůlny v Otovicích na Broumovsku — Ceny průmyslu v červnu meziročně vzrostly — Výzvy na opravu Terezína a Josefova — Pokuta za nové převlékárny na Mšenu

                    17. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    16. července

                    <<Už nelze podat kandidátky pro krajské volby>> — Soud k výbuchu muničního skladu v Bílině — Tři zájemci o hradecký fotbalový klub — Opilý cyklista málem skončil pod kamionem — Spor o sochu sovětského vojáka v Litoměřicích — Kdy žádat odškodnění za zpoždění vlaků — Nebývalé škody po divočácích v Ústí nad Labem — Rozdíly v cenách za demolici ruiny v Pardubicích — Lávku přes Jizeru čeká demolice — Návrat ohrožených syslů do přírody — Invazivní rostliny ohrožují horské louky — Počet sebevražd v Česku mírně roste — ČNB zachytila přes tisíc padělků bankovek — Dva atmosferické jevy na jedné fotografii — 130 let od dálkové jízdy z barona Liebiega — Sběr semen v NP České Švýcarsko

                    16. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    15. července

                    Padla překážka pro dostavbu D11 — Letos se řidičům otevře nejvíc km dálnic — Liberec dražil odtažená auta — Podzemí Sněžky je opět přístupné — Zavazadla na letišti vykládají hasiči — Stavbaři na Miletě hloubí podchody — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Petice chce zabránit demolici mostu — Volné ubytovací kapacity na horách — Dotace na odstranění černých skládek — Ústavní soud řešil případ disidenta Wonky — Oprava přivaděče na dálnici D8 — Strážníci pomohli dítěti z uzamčeného auta — Návrh na obžalobu čtyř mužů kvůli vraždě — Neckyáda pobavila obyvatele Pnětluk — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                    15. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    12. července

                    Škody po bouřkách v Pardubicích — Bouřky nad Českem — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Ujížděl policistům na D7 a naboural 3 vozidla — 77 let od tramvajové havárie v Ústí nad Labem — Solární podvod za 2,7 mil. korun — Zanesená řeka Bílina — Zhoršená kvalita vody na severovýchodě Čech — Labe v Pardubicích překlenul nový most — Horké počasí a jeho vliv na organismus — Sbírka na pomoc děčínské Slunečnici — Komplikace pro podnikatele v NP České Švýcarsko — Revitalizace koryta Bílé Nisy — Nové archeologické nálezy na hradu Grabštejn — Záchrana kočky z kanalizace — Sportovní hry seniorů

                    12. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    11. července

                    Na Trutnovsku přibude šest úsekových radarů — Pár kradl v kempu u Máchova jezera — Zanesené koryto řeky Bíliny — Vybržďování na českých silnicích — Rekonstrukce zatáčky v České Kamenici — Bourání stometrových chladicích věží — Bezpečně na vodě - kontrola plavidel — Diamo přestane investovat do okolí jezera Milada — V Holicích vyroste nové sociální centrum — Prvosledová hlídka zachránila krvácejícího muže — V Pardubicích začal festival šachu a her — Sokolům se v Proboštově daří — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu.

                    11. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    10. července

                    10. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    9. července

                    Snaha o obnovu zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění. — Nejvyšší nezaměstnanost je nyní na Mostecku — Policie pátrá po třináctileté dívce z Hostinného — Kraj řeší bezpečnost v okolí krajského úřadu — Prevence před požáry na polích — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Jednání o kompenzacích pro ovocnáře — Kontroly dětských letních táborů — Candáti jako lék na sinice — 5 let Hornického regionu Krušnohoří v UNESCO — Boj proti invazivním druhům rostlin — Vyproštění koně z příkopu na Litoměřicku — Narození vzácného hrošíka liberijského — Návštěvnost zámku Stekník roste

                    9. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    8. července

                    Stipendijní program Krajské zdravotní — Zavřená silnice v Mníšku, od dnešního dne i vlaková výluka. — Dopravní omezení u Moravské Třebové — Celozávodní dovolená v automobilce Škoda — Požár skladu stavebnin v Náchodě — Soud muži snížil trest na devět let — Speciální značení pomáhá proti krádeži kol — Zájem o předčasné penze — Rok fungování chytrého dopravního systému — Počasí v následujících dnech — Protipožární hlídky v NP České Švýcarsko — Policisté zachránili seniorovi život — Připomínka sokolské odbojové skupiny — Rekordní zájem na obor krejčí v Nové Pace — Zadržený muž měl v tašce přes sto škeblí — Rusalka v Prachovských skalách — Hejnické slavnosti pomáhají — Maringotka principála Kludského v Jirkově

                    8. 7. 2024 na ČT1

                    Napište nám