25 minut

5. června

Obsah dílu

Policie zadržela podezřelého z vraždy v Jevíčku — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Pomoc dětem ze znevýhodněných rodin — ŘSD zamítlo námitky Budimexu — Snížení koeficientu daně z nemovitosti — Modernizace náchodské nemocnice bude pokračovat — V Pardubicích vzniknou bezpečnější zastávky MHD — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Hradec Králové spustí fontány koncem týdne — V sobotu začne Smetanova Litomyšl — Festival Rock for People začne příští týden — Evropské cvičiště pilotů F-35 v Pardubicích — Rozloučení s Janem Kačerem — Festival dětského čtenářství v Liberci

Části dílu

00:54
Policie zadržela podezřelého z vraždy v Jevíčku
  Desítky policistů z Pardubického i Jihomoravského kraje pátrali po čtyřiatřicetiletém muži z Blanenska. Je podezřelý z násilné vraždy ženy v Jevíčku na Svitavsku. Po více než osmnáctihodinovém pátrání brněnští policisté muže dopadli.
  02:27
  Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku
   U Žalhostic na Litoměřicku se po víkendových deštích sesunul svah pod železniční tratí. V místě jezdí náhradní autobusová doprava. Správa železnic už začala situaci řešit a v místě dnes probíhalo geologické zaměření. Následovat bude sanace svahu. Obdobná je i situace na sesunutém svahu nad železnicí v nedalekých Libochovanech.
   04:36
   Pomoc dětem ze znevýhodněných rodin
    Středisko Světlo ve Vrchlabí pomáhá dětem z takzvaných znevýhodněných rodin. Projekt Dítě nad vodou se zaměřuje na vyřizování nejrůznějších sociálních příspěvků. Dětem pomáhají s učením lektoři. Postupně se celý projekt rozšiřuje i do dalších regionů.
    06:19
    ŘSD zamítlo námitky Budimexu
     Polská stavební společnosti Budimexu se nebude účastnit tendru na stavbu úseku dálnice D11 z Trutnova na státní hranici. Ředitelství silnic a dálnic zamítlo jejich námitku proti vyloučení z výběrového řízení.
     06:46
     Snížení koeficientu daně z nemovitosti
      Frýdlant na Liberecku plánuje snížit koeficient daně z nemovitosti, a to o pětinu. Daň se zvýšila zhruba o 80 procent v důsledku úsporných opatření vlády.
      07:11
      Modernizace náchodské nemocnice bude pokračovat
       Druhá etapa modernizace náchodské nemocnice za víc než 1,5 miliardy korun začne zkraje příštího roku. Projekt už má stavební povolení, teď Královéhradecký kraj chystá tendr na stavební práce.
       07:40
       V Pardubicích vzniknou bezpečnější zastávky MHD
        Nové zastávky bezpečnější pro lidi s tělesným postižením nebo slabozraké. Pardubická radnice společně s dopravním podnikem začala s dalšími opravami přístřešků MHD. V předchozích letech procházely úpravou hlavně ty v centru. Teď se už dostalo i na další.
        10:01
        Spor kvůli parkování na Litoměřicku
         Kuriózní spor řeší Čížkovice na Litoměřicku, obec chce prodat pozemek, který využívá jeden z obyvatel k tomu, aby se dostal z vlastního pozemku. Zastavuje tam totiž autem, aby mohl bezpečně vyjíždět, možná drobnost. Ovšem senior se obává toho, že když bude zastavovat na přilehlé rušné silnici, způsobí nehodu.
         12:14
         Hradec Králové spustí fontány koncem týdne
          Technické služby v Hradci Králové mají na starost vodotrysky, kašny, fontány a další okrasné vodní prvky ve městě. Žádné ale zatím nefungují, i když v minulosti byly v provozu už dávno, od jara.
          14:11
          V sobotu začne Smetanova Litomyšl
           Už v sobotu začne 66.ročník tradičního hudebního festivalu Smetanova Litomyšl. Potrvá celý měsíc a jeho hlavním tématem bude oslava dvou set let od narození skladatele Bedřicha Smetany. Kvůli rekonstrukci zámku se i letos odehraje velká část programu v tamní sportovní hale, kterou organizátoři upraví tak, aby vyhovovala koncertní akustice.
           16:10
           Festival Rock for People začne příští týden
            Za týden začne Rock for People. Festival, který každoročně navštíví desetitisíce lidí. Fanouškům nabídne světové hudební show.
            19:40
            Evropské cvičiště pilotů F-35 v Pardubicích
             Druhé evropské cvičiště pilotů stíhaček F-35 by mohlo vzniknout v Pardubicích. Uvedl to server E15. Do Česka proto v následujících měsících přiletí americký tým, který posoudí, jaká modernizace stávajícího cvičiště na letišti, které provozuje státní podnik LOM, bude potřeba.
             20:18
             Rozloučení s Janem Kačerem
              Dnes v poledne se v historické budově pražského Národního divadla lidé naposledy mohli rozloučit s divadelním režisérem a hercem Janem Kačerem. Rodák z Holic na Pardubicku, zemřel 24. května ve věku 87 let.
              21:47
              Festival dětského čtenářství v Liberci
               V Liberci začal festival dětského čtenářství. Akce se koná letos už po jednadvacáté. Každoročně na ni do vědecké knihovny dorazí tisíce dětí z celého regionu. Cílem organizátorů je podnítit jejich zájem o knihy a čtení.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               6. června

               Přehled dílů

               318 dostupných
               Stopáž25 minut

               12. července

               Škody po bouřkách v Pardubicích — Bouřky nad Českem — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Ujížděl policistům na D7 a naboural 3 vozidla — 77 let od tramvajové havárie v Ústí nad Labem — Solární podvod za 2,7 mil. korun — Zanesená řeka Bílina — Zhoršená kvalita vody na severovýchodě Čech — Labe v Pardubicích překlenul nový most — Horké počasí a jeho vliv na organismus — Sbírka na pomoc děčínské Slunečnici — Komplikace pro podnikatele v NP České Švýcarsko — Revitalizace koryta Bílé Nisy — Nové archeologické nálezy na hradu Grabštejn — Záchrana kočky z kanalizace — Sportovní hry seniorů

               12. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               11. července

               Na Trutnovsku přibude šest úsekových radarů — Pár kradl v kempu u Máchova jezera — Zanesené koryto řeky Bíliny — Vybržďování na českých silnicích — Rekonstrukce zatáčky v České Kamenici — Bourání stometrových chladicích věží — Bezpečně na vodě - kontrola plavidel — Diamo přestane investovat do okolí jezera Milada — V Holicích vyroste nové sociální centrum — Prvosledová hlídka zachránila krvácejícího muže — V Pardubicích začal festival šachu a her — Sokolům se v Proboštově daří — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu.

               11. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               10. července

               10. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               9. července

               Snaha o obnovu zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění. — Nejvyšší nezaměstnanost je nyní na Mostecku — Policie pátrá po třináctileté dívce z Hostinného — Kraj řeší bezpečnost v okolí krajského úřadu — Prevence před požáry na polích — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Jednání o kompenzacích pro ovocnáře — Kontroly dětských letních táborů — Candáti jako lék na sinice — 5 let Hornického regionu Krušnohoří v UNESCO — Boj proti invazivním druhům rostlin — Vyproštění koně z příkopu na Litoměřicku — Narození vzácného hrošíka liberijského — Návštěvnost zámku Stekník roste

               9. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               8. července

               Stipendijní program Krajské zdravotní — Zavřená silnice v Mníšku, od dnešního dne i vlaková výluka. — Dopravní omezení u Moravské Třebové — Celozávodní dovolená v automobilce Škoda — Požár skladu stavebnin v Náchodě — Soud muži snížil trest na devět let — Speciální značení pomáhá proti krádeži kol — Zájem o předčasné penze — Rok fungování chytrého dopravního systému — Počasí v následujících dnech — Protipožární hlídky v NP České Švýcarsko — Policisté zachránili seniorovi život — Připomínka sokolské odbojové skupiny — Rekordní zájem na obor krejčí v Nové Pace — Zadržený muž měl v tašce přes sto škeblí — Rusalka v Prachovských skalách — Hejnické slavnosti pomáhají — Maringotka principála Kludského v Jirkově

               8. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               4. července

               Města mění koeficienty k dani z nemovitostí — Spor o výstavbu inovačního centra v Pardubicích — Řidičům se otevřela moderní silnice u České Lípy — ŘSD vybralo stavitele pro D35 u Hradce Králové — Plány s vyhlášením největší CHKO Krušné hory — Areál u přehrady Mšeno zahájil částečný provoz — Další rozsáhlá dopravní akce policie — Revize na přehradách v Povodí Ohře — Zásah hasičů kvůli poruše autobusu v KRNAP — Zásah kvůli podezření na vzpouru vězňů — Zájem o službu ZkusBus na Svitavsku mírně klesl — Kempy stále hlásí volné kapacity — Film láká k návštěvě muzeí v Pardubickém kraji — Ústecká adiktologická ambulance hledá nové sídlo — Historická tramvaj v provozu přes celé léto — Mistrovství Evropy ve vikingské hře kubb

               4. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               3. července

               Silničáři začali stavět další část D6 — Modernizace nádrží v Liberci — Modernizace tratě mezi Libercem a Prahou — Střelce z Dolní Rovně poslal soud do vazby — Kontroly celníků u polských hranic — Pediatrická ordinace v Orlickoústecké nemocnici — V létě roste počet úrazů dětí — Porušování pravidel plavby na českých řekách — Průběh rekonstrukce jezu na Labi v Pardubicích — Nácvik hasičů v Českém Švýcarsku — Hrad Svojanov u Svitav čekají vylepšení — Spolupráce firem Explosia a Synthesia — Dálniční známky už letos vydělaly 4 miliardy Kč — Po 80 letech se rozezněly zvony v Horní Polici

               3. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               2. července

               Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Znovu zpoplatněné parkování v Teplicích — Spory kvůli největší solární elektrárně v Česku — Odstraňování dočasných staveb v Hradci Králové — Obvinění za pád dětí z vyhlídky na Děčínsku — Bílina je nejvíc znečištěnou řekou Povodí Ohře — Požár v Chomutově vznikl kvůli varně drog — VZP zavádí objednací systém pro klienty — Aplikace Záchranka s novinkami na léto — Hlinsko řeší problém s bezdomovci — Letiště Praze má potíže s odbavováním — Pardubické letiště řeší zpoždění letů — Na železnici vzrostl počet projetí návěstí stůj — Omezení dodávek teplé vody na Trutnovsku — Mimořádný nález z období Keltů — Přípravy olympijského festivalu u jezera Most

               2. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               1. července

               Digitalizace stavebního řízení — Změny ve stavebním zákonu — Poplatky za stavební povolení — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Zabavení marihuany v Ústeckém kraji — Spor o výsledcích EIA ve spalovně v Rybitví — Všichni dohodáři musejí být hlášeni — Pozdržené otevření koupaliště Cihelna — Znovuotevřený plavecký bazén v Liberci — Lodní doprava v Ústeckém kraji i ve všední dny — Snížený zájem o letní tábory na Královéhradecku — Střelba v Dolní Rovni — Prodejna potravin s nepřetržitým provozem — Exkurze s geologem po Českém Švýcarsku

               1. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               28. června

               Konec školního roku — Cestovní doklady na poslední chvíli — Bezpečně na silnicích o prázdninách — Zákaz vjezdu kamionů do Ústí nad Labem — Liberecký zámek bude vlastnit město — Kamery v pardubických autobusech — V Hradci Králové končí festival Regiony — Zrušení výměny přípojky elektřiny — Nový systém placeného stání v Teplicích — Koupaliště před začátkem letní sezony — Vrcholí přípravy skautských táborů — Přes 300 km na dámských kolech Liberta — 158. výročí bitvy u Hradce Králové — Zákaz vstupu ke zřícenině hradu Kyšperk — Varhany památkou roku Libereckého kraje — Hyeny si oblíbily papírové hlavolamy — Konec medvědů na hradech a zámcích

               28. 6. 2024 na ČT1

               Napište nám