25 minut

31. května

Obsah dílu

Státní podnik Diamo propustí stovky lidí — Škoda po požáru panelového domu v Chomutově — Modernizace železničního uzlu v Pardubicích — Stavba severovýchodního obchvatu Pardubic — Dotace pro Kolokafé v Ústí nad Labem — Odkrytí pravěkého sídliště v Litoměřicích — Spolupráce americké FBI s ústeckými kriminalisty — Poslední den na úhradu daně z nemovitosti — Nová silnice do průmyslové zóny v Liberci — Postavení Romů na trhu práce — Slavnostní ocenění policistů v Děčíně — Distribuce úhořů v severních Čechách — Aviatická pouť v Pardubicích — Tisíce skautů na zámku Valeč — Nové venkovní posilovny v Liberci — Výcvik kynologů v Ralsku — Přehlídka dovedností žáků oboru gastronomie

Části dílu

00:55
Státní podnik Diamo propustí stovky lidí
  První výpovědi rozdá teď v pondělí. Jsou mezi nimi zaměstnanci napříč všemi profesemi. Zároveň zruší všechna neobsazená místa, a také sloučí některé závody.
  03:05
  Škoda po požáru panelového domu v Chomutově
   Na přibližně pět milionu se vyšplhá škoda po požáru panelového domu v Chomutově. Na sociální síti se šíří prosba rodiny z vyhořelého bytu, která přišla o veškerá majetek a prosím o pomoc.
   03:27
   Modernizace železničního uzlu v Pardubicích
    Na téměř sedm miliard vyšla rekonstrukce železničního uzlu Pardubice. Trvala čtyři roky a skončila právě dnes. Dělníci ale na místě zůstanou. Začíná totiž kompletní oprava historické nádražní budovy.
    05:15
    Stavba severovýchodního obchvatu Pardubic
     A ministr dopravy se v Pardubicích podíval i na stavbu severovýchodního obchvatu. Ta nejde podle plánu. Původně chtěli stavbaři obchvat zprovoznit už v březnu příštího roku.
     06:39
     Dotace pro Kolokafé v Ústí nad Labem
      Ústecký kraj pomůže kavárně, která se musela stěhovat kvůli opravě Benešova mostu. Provozovateli dá 300 tisíc korun na stěhování.
      07:05
      Odkrytí pravěkého sídliště v Litoměřicích
       Archeologové objevili v Libochovicích na Litoměřicku část pravěkého sídliště Unětické kultury.
       07:23
       Spolupráce americké FBI s ústeckými kriminalisty
        Krajští kriminalisté ve spolupráci s americkou FBI dopadli muže z Ústecka, který vyráběl a prodával dětskou pornografii. Spolu s tím ho viní z držení drog a nedovoleného ozbrojování.
        07:58
        Poslední den na úhradu daně z nemovitosti
         Dnešek je posledním dnem na uhrazení daně z nemovitosti. Letos vyjde výrazně dráž, základní sazba stoupla v průměru o 80 % za metr čtvereční. Města pak mohou částku ještě navýšit. V Ústeckém kraji to udělalo 20 obcí.
         10:16
         Nová silnice do průmyslové zóny v Liberci
          O její stavbě se mluví od roku 1999. Projekt nové silnice do Průmyslové zóny Jih v Liberci teď kraj nechá zpracovat. V budoucnu by měla zajistit druhé dopravní napojení do zóny od silnice I/35.
          12:13
          Postavení Romů na trhu práce
           Asociaci, která pomáhá shánět práci pro Romy se podařilo získat první významnou smlouvu. Dnes ji podepsala se stavební firmou Chládek a Tintěra, která se zavázala zaměstnat právě Romy. Chce jim tak prý dát šanci na lepší budoucnost a zároveň být vzorem pro své děti.
           16:44
           Slavnostní ocenění policistů v Děčíně
            V Děčíně byli ocenění čtyři desítky policistů a policistek. Někteří z nich mají odslouženo i třicet let.
            17:07
            Distribuce úhořů v severních Čechách
             Rybáři v severních Čechách vypustili do volné přírody padesát tisíc úhořů. Rybáři je nechávají vyrůst na jihu Čech, v pytlích je pak rozváží po rybnících a přehradách.
             18:58
             Aviatická pouť v Pardubicích
              Letouny prvních účastníků Aviatické pouti přistály na pardubickém letišti. Přehlídka, především historických strojů, je poctou prvnímu českému aviatikovi Ing. Janu Kašparovi, který se v Pardubicích narodil.
              20:39
              Tisíce skautů na zámku Valeč
               Do parku zámku Valeč se jich sjelo na 2 tisíce. A pomohli s jeho obnovou. Uspořádali i program pro děti.
               22:23
               Nové venkovní posilovny v Liberci
                V Liberci vznikly pro veřejnost dvě nové venkovní posilovny. Ty doplní soustavu téměř dvaceti workoutových hřišť ve městě.
                22:39
                Výcvik kynologů v Ralsku
                 Kynologové se svými psy trénovali v Ralsku - sutinové vyhledávání. Své dovednosti cvičili i v nočních hodinách.
                 23:13
                 Přehlídka dovedností žáků oboru gastronomie
                  Ochutnat koláče, tlačenku nebo třeba guláš od budoucích pekařů, řezníků a uzenářů ze střední hospodářské školy dnes lidé mohli při speciální akci ve Frýdlantu.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  3. června

                  Přehled dílů

                  319 dostupných
                  Stopáž25 minut

                  15. července

                  15. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. července

                  Škody po bouřkách v Pardubicích — Bouřky nad Českem — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Ujížděl policistům na D7 a naboural 3 vozidla — 77 let od tramvajové havárie v Ústí nad Labem — Solární podvod za 2,7 mil. korun — Zanesená řeka Bílina — Zhoršená kvalita vody na severovýchodě Čech — Labe v Pardubicích překlenul nový most — Horké počasí a jeho vliv na organismus — Sbírka na pomoc děčínské Slunečnici — Komplikace pro podnikatele v NP České Švýcarsko — Revitalizace koryta Bílé Nisy — Nové archeologické nálezy na hradu Grabštejn — Záchrana kočky z kanalizace — Sportovní hry seniorů

                  12. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  11. července

                  Na Trutnovsku přibude šest úsekových radarů — Pár kradl v kempu u Máchova jezera — Zanesené koryto řeky Bíliny — Vybržďování na českých silnicích — Rekonstrukce zatáčky v České Kamenici — Bourání stometrových chladicích věží — Bezpečně na vodě - kontrola plavidel — Diamo přestane investovat do okolí jezera Milada — V Holicích vyroste nové sociální centrum — Prvosledová hlídka zachránila krvácejícího muže — V Pardubicích začal festival šachu a her — Sokolům se v Proboštově daří — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu.

                  11. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  10. července

                  10. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  9. července

                  Snaha o obnovu zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění. — Nejvyšší nezaměstnanost je nyní na Mostecku — Policie pátrá po třináctileté dívce z Hostinného — Kraj řeší bezpečnost v okolí krajského úřadu — Prevence před požáry na polích — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Jednání o kompenzacích pro ovocnáře — Kontroly dětských letních táborů — Candáti jako lék na sinice — 5 let Hornického regionu Krušnohoří v UNESCO — Boj proti invazivním druhům rostlin — Vyproštění koně z příkopu na Litoměřicku — Narození vzácného hrošíka liberijského — Návštěvnost zámku Stekník roste

                  9. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  8. července

                  Stipendijní program Krajské zdravotní — Zavřená silnice v Mníšku, od dnešního dne i vlaková výluka. — Dopravní omezení u Moravské Třebové — Celozávodní dovolená v automobilce Škoda — Požár skladu stavebnin v Náchodě — Soud muži snížil trest na devět let — Speciální značení pomáhá proti krádeži kol — Zájem o předčasné penze — Rok fungování chytrého dopravního systému — Počasí v následujících dnech — Protipožární hlídky v NP České Švýcarsko — Policisté zachránili seniorovi život — Připomínka sokolské odbojové skupiny — Rekordní zájem na obor krejčí v Nové Pace — Zadržený muž měl v tašce přes sto škeblí — Rusalka v Prachovských skalách — Hejnické slavnosti pomáhají — Maringotka principála Kludského v Jirkově

                  8. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  4. července

                  Města mění koeficienty k dani z nemovitostí — Spor o výstavbu inovačního centra v Pardubicích — Řidičům se otevřela moderní silnice u České Lípy — ŘSD vybralo stavitele pro D35 u Hradce Králové — Plány s vyhlášením největší CHKO Krušné hory — Areál u přehrady Mšeno zahájil částečný provoz — Další rozsáhlá dopravní akce policie — Revize na přehradách v Povodí Ohře — Zásah hasičů kvůli poruše autobusu v KRNAP — Zásah kvůli podezření na vzpouru vězňů — Zájem o službu ZkusBus na Svitavsku mírně klesl — Kempy stále hlásí volné kapacity — Film láká k návštěvě muzeí v Pardubickém kraji — Ústecká adiktologická ambulance hledá nové sídlo — Historická tramvaj v provozu přes celé léto — Mistrovství Evropy ve vikingské hře kubb

                  4. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  3. července

                  Silničáři začali stavět další část D6 — Modernizace nádrží v Liberci — Modernizace tratě mezi Libercem a Prahou — Střelce z Dolní Rovně poslal soud do vazby — Kontroly celníků u polských hranic — Pediatrická ordinace v Orlickoústecké nemocnici — V létě roste počet úrazů dětí — Porušování pravidel plavby na českých řekách — Průběh rekonstrukce jezu na Labi v Pardubicích — Nácvik hasičů v Českém Švýcarsku — Hrad Svojanov u Svitav čekají vylepšení — Spolupráce firem Explosia a Synthesia — Dálniční známky už letos vydělaly 4 miliardy Kč — Po 80 letech se rozezněly zvony v Horní Polici

                  3. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  2. července

                  Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Znovu zpoplatněné parkování v Teplicích — Spory kvůli největší solární elektrárně v Česku — Odstraňování dočasných staveb v Hradci Králové — Obvinění za pád dětí z vyhlídky na Děčínsku — Bílina je nejvíc znečištěnou řekou Povodí Ohře — Požár v Chomutově vznikl kvůli varně drog — VZP zavádí objednací systém pro klienty — Aplikace Záchranka s novinkami na léto — Hlinsko řeší problém s bezdomovci — Letiště Praze má potíže s odbavováním — Pardubické letiště řeší zpoždění letů — Na železnici vzrostl počet projetí návěstí stůj — Omezení dodávek teplé vody na Trutnovsku — Mimořádný nález z období Keltů — Přípravy olympijského festivalu u jezera Most

                  2. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  1. července

                  Digitalizace stavebního řízení — Změny ve stavebním zákonu — Poplatky za stavební povolení — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Zabavení marihuany v Ústeckém kraji — Spor o výsledcích EIA ve spalovně v Rybitví — Všichni dohodáři musejí být hlášeni — Pozdržené otevření koupaliště Cihelna — Znovuotevřený plavecký bazén v Liberci — Lodní doprava v Ústeckém kraji i ve všední dny — Snížený zájem o letní tábory na Královéhradecku — Střelba v Dolní Rovni — Prodejna potravin s nepřetržitým provozem — Exkurze s geologem po Českém Švýcarsku

                  1. 7. 2024 na ČT1

                  Napište nám