25 minut

23. května

Část: Pilotní projekt podání žádostí o dávky na poště

Obsah dílu

Většina studní nesplňuje parametry pitné vody — Neúspěšný prodej skotu v aukci na Jablonecku — Jednání o změně napojení obchvatu v Plotištích — Pilotní projekt podání žádostí o dávky na poště — Burza práce pro horníky na Mostecku — Vyřazené cisterny pro dobrovolné hasiče — Vzpomínková akce oslavuje výrobu punčoch — Čtvrtfinále MS v ledním hokeji z fanzóny — Konec sporu o lávku přes pardubické nádraží — Kompletní rekonstrukce křižovatky Mileta — Premiéra filmu Krkonoše: živá pokladnice přírody — Celoroční koupaliště v ústecké části Brná — Běh vězňů na podporu začlenění do běžného života

Části dílu

00:57
Většina studní nesplňuje parametry pitné vody
  Podle statistik tuzemských vodárenských společností nesplňuje většina studní parametry pitné vody. Pokud jejich majitelé vodu používají jen pro osobní potřebu, legislativa jim kontrolu nepřikazuje, ale lidé se vystavují zdravotním rizikům. Studny by měly mít pravidelný servis, i když voda slouží jen jako užitková.
  06:11
  Neúspěšný prodej skotu v aukci na Jablonecku
   Historicky poprvé prodával stát v dražbě stádo skotu – zvířata na Jablonecku nechali do náhradní péče umístit veterináři kvůli podezření z týrání. Do dražby se ale nikdo nepřihlásil.
   08:26
   Jednání o změně napojení obchvatu v Plotištích
    Hradec Králové bude jednat o změně napojení obchvatu na dálnici D11 v reakci na nespokojenost obyvatel. Změna napojení by však znamenala zdržení stavby.
    08:46
    Pilotní projekt podání žádostí o dávky na poště
     Na pobočkách České pošty začnou testovat přijímání žádostí o dávky. První žadatelé budou v Liberci. Právě tam začne spolupráce s úřadem práce 3. června.
     09:02
     Burza práce pro horníky na Mostecku
      Horníci z lomu ČSA na Mostecku dostávají výpovědi. Skončit musí asi 500 lidí. Severočeské doly jim proto zároveň zorganizovaly burzu práce.
      13:44
      Vyřazené cisterny pro dobrovolné hasiče
       Patnáct let sloužily profesionálním hasičům Královéhradeckého kraje. Teď devět vyřazených cisteren využijí hasiči dobrovolní. Ti na nákup nových vozů často nemají peníze, a tak jezdí i v padesát let starých cisternových stříkačkách.
       15:13
       Vzpomínková akce oslavuje výrobu punčoch
        Miliony párů punčoch vyvážela firma z Varnsdorfu v 80. letech do celého světa. Loni ale továrna zanikla. Teď by takzvaná Elitka oslavila sto let fungování. U té příležitosti se umělkyně Kateřina Šedá spojila se sedmi sty bývalými zaměstnanci firmy a uspořádala třídenní děkovnou a vzpomínkovou akci.
        17:10
        Čtvrtfinále MS v ledním hokeji z fanzóny
         Čeští hokejisté dnes večer nastoupí ve čtvrtfinále proti výběru Spojených států Amerických. Ze všech regionů se tak do Prahy sjedou tisíce fanoušků a řada z nich bude fandit z fanzóny.
         19:29
         Konec sporu o lávku přes pardubické nádraží
          Spor o lávku přes pardubické nádraží mezi Správou železnic a radnicí skončil. Rada města dnes schválila smlouvu, podle které se bude o provoz starat město.
          19:52
          Kompletní rekonstrukce křižovatky Mileta
           Pokračuje kompletní rekonstrukce křižovatky Mileta v Hradci Králové. Stavbaři odstranili starou vozovku i s podložím.
           20:11
           Premiéra filmu Krkonoše: živá pokladnice přírody
            Premiéru bude mít dnes večer film Krkonoše – živá pokladnice přírody. Filmař Hugo Habrman ukazuje krásy Krkonoš z míst, kam se návštěvníci nedostanou.
            20:37
            Celoroční koupaliště v ústecké části Brná
             Blíží se léto - a pomalu se otevírají koupaliště po celé republice. To v ústecké části Brná je ale v provozu nepřetržitě už více než rok. V zimě lákalo na bazén s termální vodou a saunu, teď na tobogán nebo třeba přívoz. Ten má začít vozit cestující od pátku.
             22:25
             Běh vězňů na podporu začlenění do běžného života
              Skoro 20 vězňů se dnes ve věznici v na Pouchově zapojilo do tzv. Běhu se žlutou stužkou. Ten má pomoci trestancům s návratem do běžného života po ukončení trestu.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              24. května

              Přehled dílů

              318 dostupných
              Stopáž25 minut

              12. července

              Škody po bouřkách v Pardubicích — Bouřky nad Českem — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Ujížděl policistům na D7 a naboural 3 vozidla — 77 let od tramvajové havárie v Ústí nad Labem — Solární podvod za 2,7 mil. korun — Zanesená řeka Bílina — Zhoršená kvalita vody na severovýchodě Čech — Labe v Pardubicích překlenul nový most — Horké počasí a jeho vliv na organismus — Sbírka na pomoc děčínské Slunečnici — Komplikace pro podnikatele v NP České Švýcarsko — Revitalizace koryta Bílé Nisy — Nové archeologické nálezy na hradu Grabštejn — Záchrana kočky z kanalizace — Sportovní hry seniorů

              12. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              11. července

              Na Trutnovsku přibude šest úsekových radarů — Pár kradl v kempu u Máchova jezera — Zanesené koryto řeky Bíliny — Vybržďování na českých silnicích — Rekonstrukce zatáčky v České Kamenici — Bourání stometrových chladicích věží — Bezpečně na vodě - kontrola plavidel — Diamo přestane investovat do okolí jezera Milada — V Holicích vyroste nové sociální centrum — Prvosledová hlídka zachránila krvácejícího muže — V Pardubicích začal festival šachu a her — Sokolům se v Proboštově daří — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu.

              11. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              10. července

              10. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              9. července

              Snaha o obnovu zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění. — Nejvyšší nezaměstnanost je nyní na Mostecku — Policie pátrá po třináctileté dívce z Hostinného — Kraj řeší bezpečnost v okolí krajského úřadu — Prevence před požáry na polích — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Jednání o kompenzacích pro ovocnáře — Kontroly dětských letních táborů — Candáti jako lék na sinice — 5 let Hornického regionu Krušnohoří v UNESCO — Boj proti invazivním druhům rostlin — Vyproštění koně z příkopu na Litoměřicku — Narození vzácného hrošíka liberijského — Návštěvnost zámku Stekník roste

              9. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              8. července

              Stipendijní program Krajské zdravotní — Zavřená silnice v Mníšku, od dnešního dne i vlaková výluka. — Dopravní omezení u Moravské Třebové — Celozávodní dovolená v automobilce Škoda — Požár skladu stavebnin v Náchodě — Soud muži snížil trest na devět let — Speciální značení pomáhá proti krádeži kol — Zájem o předčasné penze — Rok fungování chytrého dopravního systému — Počasí v následujících dnech — Protipožární hlídky v NP České Švýcarsko — Policisté zachránili seniorovi život — Připomínka sokolské odbojové skupiny — Rekordní zájem na obor krejčí v Nové Pace — Zadržený muž měl v tašce přes sto škeblí — Rusalka v Prachovských skalách — Hejnické slavnosti pomáhají — Maringotka principála Kludského v Jirkově

              8. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              4. července

              Města mění koeficienty k dani z nemovitostí — Spor o výstavbu inovačního centra v Pardubicích — Řidičům se otevřela moderní silnice u České Lípy — ŘSD vybralo stavitele pro D35 u Hradce Králové — Plány s vyhlášením největší CHKO Krušné hory — Areál u přehrady Mšeno zahájil částečný provoz — Další rozsáhlá dopravní akce policie — Revize na přehradách v Povodí Ohře — Zásah hasičů kvůli poruše autobusu v KRNAP — Zásah kvůli podezření na vzpouru vězňů — Zájem o službu ZkusBus na Svitavsku mírně klesl — Kempy stále hlásí volné kapacity — Film láká k návštěvě muzeí v Pardubickém kraji — Ústecká adiktologická ambulance hledá nové sídlo — Historická tramvaj v provozu přes celé léto — Mistrovství Evropy ve vikingské hře kubb

              4. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              3. července

              Silničáři začali stavět další část D6 — Modernizace nádrží v Liberci — Modernizace tratě mezi Libercem a Prahou — Střelce z Dolní Rovně poslal soud do vazby — Kontroly celníků u polských hranic — Pediatrická ordinace v Orlickoústecké nemocnici — V létě roste počet úrazů dětí — Porušování pravidel plavby na českých řekách — Průběh rekonstrukce jezu na Labi v Pardubicích — Nácvik hasičů v Českém Švýcarsku — Hrad Svojanov u Svitav čekají vylepšení — Spolupráce firem Explosia a Synthesia — Dálniční známky už letos vydělaly 4 miliardy Kč — Po 80 letech se rozezněly zvony v Horní Polici

              3. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              2. července

              Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Znovu zpoplatněné parkování v Teplicích — Spory kvůli největší solární elektrárně v Česku — Odstraňování dočasných staveb v Hradci Králové — Obvinění za pád dětí z vyhlídky na Děčínsku — Bílina je nejvíc znečištěnou řekou Povodí Ohře — Požár v Chomutově vznikl kvůli varně drog — VZP zavádí objednací systém pro klienty — Aplikace Záchranka s novinkami na léto — Hlinsko řeší problém s bezdomovci — Letiště Praze má potíže s odbavováním — Pardubické letiště řeší zpoždění letů — Na železnici vzrostl počet projetí návěstí stůj — Omezení dodávek teplé vody na Trutnovsku — Mimořádný nález z období Keltů — Přípravy olympijského festivalu u jezera Most

              2. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              1. července

              Digitalizace stavebního řízení — Změny ve stavebním zákonu — Poplatky za stavební povolení — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Zabavení marihuany v Ústeckém kraji — Spor o výsledcích EIA ve spalovně v Rybitví — Všichni dohodáři musejí být hlášeni — Pozdržené otevření koupaliště Cihelna — Znovuotevřený plavecký bazén v Liberci — Lodní doprava v Ústeckém kraji i ve všední dny — Snížený zájem o letní tábory na Královéhradecku — Střelba v Dolní Rovni — Prodejna potravin s nepřetržitým provozem — Exkurze s geologem po Českém Švýcarsku

              1. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              28. června

              Konec školního roku — Cestovní doklady na poslední chvíli — Bezpečně na silnicích o prázdninách — Zákaz vjezdu kamionů do Ústí nad Labem — Liberecký zámek bude vlastnit město — Kamery v pardubických autobusech — V Hradci Králové končí festival Regiony — Zrušení výměny přípojky elektřiny — Nový systém placeného stání v Teplicích — Koupaliště před začátkem letní sezony — Vrcholí přípravy skautských táborů — Přes 300 km na dámských kolech Liberta — 158. výročí bitvy u Hradce Králové — Zákaz vstupu ke zřícenině hradu Kyšperk — Varhany památkou roku Libereckého kraje — Hyeny si oblíbily papírové hlavolamy — Konec medvědů na hradech a zámcích

              28. 6. 2024 na ČT1

              Napište nám