25 minut

20. května

Obsah dílu

Problémy s vyúčtováním jízdného MHD — Komplikace s vyúčtováním jízdného MHD — Důsledky noční bouřky na východě Čech — Zisk lesů ČR klesl o 24 procent — Památkáři našli vzácné busty — Odmítnutá novela o snazším příchodu zubařů — Začátek rekonstrukce kulturního domu Repre — Dopravní komplikace kvůli stavbě D35 — Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ — Stížnosti na zápach v liberecké čtvrti Vesec — Demolice staré kotelny ve frýdlantské nemocnici — Otevření zámku Vartenberk ve Stráži pod Ralskem — Zahájení sezony venkovního koupaliště Flošna — Petice za zachování prostor libereckého muzea — Muzeum genocidy na kolejích

Části dílu

01:10
Problémy s vyúčtováním jízdného MHD
  Problémy s vyúčtováním jízdného v městské hromadné dopravě v Hradci Králové. Několik cestujících reklamovalo vyúčtování - banka jim totiž při platbě kartou odečetla i přes TŘI-STA korun. Podobné problémy se ukázaly i v dalších městech
  03:25
  Komplikace s vyúčtováním jízdného MHD
   Otázky pro Tomáše Pelikána – předsedu Sdružení dopravních podniků ČR
   06:14
   Důsledky noční bouřky na východě Čech
    Bouřka která se v noci na dnešek prohnala Českem napáchala škody ve Východních a severních Čechách. V Ústí nad Labem voda zaplavila ulice, na Orlickoústecku zastavila vlaky. Dnes dopoledne pak krupobití zasáhlo Litomyšl.
    07:56
    Zisk lesů ČR klesl o 24 procent
     Lesům ČR klesl čistý zisk za loňský rok o 24 procent, z 5ti na necelé 4 miliardy korun. Dnes o tom informovali představitelé podniku při oznámení hospodářských výsledků za loňský rok. Hlavním důvodem poklesu zisku je snížení těžby dřeva po odeznění kůrovcové kalamity a pokles cen dříví.
     08:12
     Památkáři našli vzácné busty
      Zámek Sychrov a výzkum v tamních sbírkách. Odhalil mramorové busty, které památkáři identifikovali jako manželský pár Markétu Habsburskou a FILIBERTA II.
      08:33
      Odmítnutá novela o snazším příchodu zubařů
       Sněm České stomatologické komory odmítl Sněmovnou přijatou novelu. Ta měla usnadnit příchod zubařů ze zemí mimo Evropskou unii a tím reagovat na nedostatek zubařů v ČR. Podle ČSK je ale novela problematická.
       09:28
       Začátek rekonstrukce kulturního domu Repre
        V Mostě začala rekonstrukce kulturního domu Repre. Jde o největší investici v novodobé historii města. Radnice vybrala firmu, která architektonicky významnou budovu opraví, a to za 785 milionů korun. Práce potrvají přes dva roky.
        11:20
        Dopravní komplikace kvůli stavbě D35
         U Hořic na hlavním tahu z Hradce Králové do Jičína jezdí ode dneška řidiči kyvadlově v jednom jízdním pruhu. ŘSD v profilu silnice staví novou kruhovou křižovatku - Hořice se přes ní napojí na nedaleko budovaný úsek dálnice D35
         14:00
         Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ
          Přibližně 6 tisíc žáků zatím neví, kam v září nastoupí na střední školu. Zítra je čeká druhé kolo přijímacího řízení. Třeba Královéhradecký kraj těmto žákům nabízí pomoc a humanitní nebo naopak technické obory s volnými místy jim chce doporučit i podle jejich zaměření.
          15:49
          Stížnosti na zápach v liberecké čtvrti Vesec
           A stěžují si i někteří obyvatelé liberecké čtvrti Vesec. Vadí jim zápach z chemické výroby a také zvýšená doprava. Viníkem je podle nich místní chemička.
           18:01
           Demolice staré kotelny ve frýdlantské nemocnici
            V nemocnici Frýdlant na Liberecku začne demolice staré a nevyužívané kotelny. Objekt je dlouhé roky v dezolátním stavu - využívají ho hlavně lidé bez domova.
            19:49
            Otevření zámku Vartenberk ve Stráži pod Ralskem
             ovinka na turistické mapě - poprvé v historii se veřejnosti otevřel zámek Vartenberk ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku. Zámek ze 13. století vážně poškodil požár v roce 1987. Posledních 20 let ho město opravovalo. Návštěvníci si teď mohou prohlédnout sedm zrekonstruovaných místností.
             21:41
             Zahájení sezony venkovního koupaliště Flošna
              Koupaliště Flošna v Hradci Králové zahájilo jako první v kraji letní sezonu.
              22:00
              Petice za zachování prostor libereckého muzea
               Technické muzeum v Liberci se bojí, že v budoucnu přijde o polovinu areálu na bývalém výstavišti. Sepsalo kvůli tomu petici.
               22:25
               Muzeum genocidy na kolejích
                Letos poprvé vyrazil na trať vlak Lemkin, neboli muzeum genocidy na kolejích. Interaktivní výstava seznámí návštěvníky s etnickými čistkami 20. století. Vlak v následujících týdnech zavítá do dvanácti měst v pěti krajích. První zastávku má v severočeských Teplicích.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                21. května

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                24. června

                24. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                21. června

                V Libereckém kraji začaly žně. — Natáčení seriálu Limity režiséra Petra Zelenky

                21. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. června

                V Libereckém kraji začíná Nesnězeno.

                20. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                19. června

                19. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                18. června

                18. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                17. června

                17. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                14. června

                Rock for People jako udržitelný festival — Energetické úspory Pardubického kraje — Olympijský festival u jezera Most — Rekonstrukce Vrbenského kasáren — Výcvik řidičů kolové a pásové techniky — Petice za zachování mostu u Broumova — Řetězová cesta na Sněžku bude jednosměrná — Hraniční kontroly kvůli fotbalovému mistrovství — Dřívější prázdniny kvůli rekonstrukci škol — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Město Most zruší internátní školku — Koncert pro obnovu kaple — Koupaliště Cihelna otevře po dvou letech — Péče o nové tůně a aleje na Broumovsku — Děti se učily poskytnout pomoc zraněným

                14. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                13. června

                Budoucnost Trojzemí — Ve Václavicích začala stavba vodovodu. — Do Česka dorazily americké stroje pro armádu — Ústí koupí nemovitosti ve vyloučených lokalitách — V říčce Olešce na Semilsku je račí mor — Prezident Petr Pavel navštíví Ústecký kraj — Tromba na Lounsku — Policie zadržela protivládní aktivisty — Sdílená kola a koloběžky v Hradci Králové — Krajská cena za památkovou péči — Mezinárodní divadelní festival v H. Králové — Čeští kynologové cvičí psy ze zahraničí — Art point v městské knihovně Most — Záchrana vyhynulých nosorožců — Škola v Dobrušce učí studenty s roboty — Stolní hry o přestávkách místo mobilů

                13. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. června

                Drážní inspekce prověřuje nehodu v Pardubicích — Rekonstrukce Nechranické přehrady — Mapa republiky v Krkonoších odtála o měsíc dříve — Muže zavalil stokilový balík papíru — Stavební zábor okolo tábora před Úřadem vlády — Nehoda zablokovala provoz na D7 — Začíná festival Rock for People — Objevené snímky severočeských památek — Akce Kroky bez násilí — Dny chleba v Pardubicích — Výuka branné výchovy — Vypuštění uzdraveného orla do volné přírody — Vstup do děčínské zoo pro dárce krve zdarma — Vodácké odpoledne na rybníku Biřička — Do Krkonoš se vrací ohrožený druh motýl

                12. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                11. června

                Oprava ústeckého mostu se blíží — Odstranění poškozeného vagónu RegioJet — Špatný stav budov při požáru ve Vejprtech — Sucho díky děšťům odeznívá — Starostka Litvínova míří do sněmovny — Úspěšný nábor policistů na Děčínsku — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ústecké Činoherní studio má nového ředitele — Mezinárodní cvičení chemických jednotek — Zítra začne festival Rock for People

                11. 6. 2024 na ČT1

                Napište nám