25 minut

17. května

Obsah dílu

Změny v rozdělování sdílených daní — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Zakázka na rekonstrukci libereckého bazénu — Obvinění v liberecké kauze propuštěni z vazby — Přestupků z tunelů na dálnici D8 přibývá — Příměstské tábory s příspěvkem města — Odborná péče pro mládež s duševními problémy — V Ústí nebude opět fungovat dětská pohotovost — Program Lékařem nanečisto — Dotace na elektromobily pro podnikatele — Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów — 20. ročník festivalu muzejních nocí — Výstava opravených věcí — Čtyřiadvacetihodinový festival fantasy a komiksu — Morčák velký na děčínském rybníce — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově mlýně

Části dílu

01:03
Změny v rozdělování sdílených daní
  Svaz měst a obcí kritizuje vládní návrh na tzv. rozpočtové určení daní, podle kterého dostávají samosprávy peníze ze státního rozpočtu. Ten nový má přinést spravedlivější rozdělení peněz mezi kraje. Podle Sdružení místních samospráv úprava připraví o část příjmů 5800 obcí.
  03:50
  Odročení soudu s podezřelým ze žhářství
   Krajský soud v Ústí nad Labem odročil hlavní líčení s mužem obžalovaným ze založení požáru v Národním parku České Švýcarsko.
   05:08
   Zakázka na rekonstrukci libereckého bazénu
    Liberec v souvislosti s městskou korupční kauzou prověří zakázku na rekonstrukci bazénu za tři čtvrtě miliardy korun. Město se rozhodlo vyměnit také administrátora této soutěže. Celá rekonstrukce se tak protáhne a nezačne dříve než na podzim. Aktuálně uzavřený bazén se proto v létě opět otevře pro veřejnost.
    06:49
    Obvinění v liberecké kauze propuštěni z vazby
     Dva obvinění v korupční kauze spojené s radnicí v Liberci byli propuštěni z vazby. Mělo by jít o jednoho úředníka a jednoho spolumajitele projektantské firmy. Všech osm obviněných ve dvou větvích tak policie stíhá na svobodě.
     07:21
     Přestupků z tunelů na dálnici D8 přibývá
      Kvůli množství dopravních přestupků posiluje ústecký magistrát tým úředníků. Denně musí zkontrolovat až dvěstě oznámení.
      07:44
      Příměstské tábory s příspěvkem města
       Jablonec nad Nisou přispěje na pobyty malých dětí v letních příměstských táborech. Radnice tak chce rodinám usnadnit překlenutí doby prázdnin, kdy budou mateřské školky ve městě na 6 týdnů zavřené.
       08:07
       Odborná péče pro mládež s duševními problémy
        V České republice, podle statistického úřadu žije asi 2,2 milionů dětí a náctiletých. Právě ti se v poslední době čím dál častěji potýkají s psychickými potížemi. Jenže, začínají chybět psychiatři. Krajská zdravotní proto otevřela ambulanci dětského psychologa v litoměřické nemocnici a společně s krajským úřadem chystá koncepci psychiatrické péče pro celý kraj.
        10:10
        V Ústí nebude opět fungovat dětská pohotovost
         největší nemocnici v Ústeckém kraji - V Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem nebude tento víkend fungovat dětská pohotovost. Na službu se totiž nepřihlásil žádný praktický lékař.
         10:38
         Program Lékařem nanečisto
          Nedostatek lékařů řeší většina nemocnic. Mnohé proto připravují náborové akce pro mediky, které chtějí přilákat po skončení studia do svých řad. Po vzoru liberecké krajské nemocnice, která jako první v Česku začala s programem Lékařem nanečisto, teď připravila kemp pro mediky i českolipská nemocnice.
          12:41
          Dotace na elektromobily pro podnikatele
           Od března letošního roku mohou osoby samostatně výdělečně činné žádat o dotaci, která má podpořit koupi elektromobilu. Tato finanční podpora půjde z evropských peněz ve spolupráci Národního plánu obnovy a Ministerstva průmyslu a obchodu. Dotačního programu využil i pan Jiří Pelinka z Žamberka.
           14:01
           Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów
            Poslední měření v okolí polského dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny zaznamenali odborníci poprvé za posledních deset let.
            16:14
            20. ročník festivalu muzejních nocí
             Začal dvacátý ročník festivalu muzejních nocí. Speciální program přichystalo před 700 muzeí a jiných kulturních institucí.
             20:14
             Výstava opravených věcí
              Neobvyklou výstavu teď otevřelo Muzeum v přírodě v Zubrnicích na Ústecku. Vystavuje věci denního užití, které mají ale nějakou dobovou opravu. Na turisty tak čekají drátenicky opravené hrnce, koše, záplatované textilie, nebo třeba vana. Právě ta byla prvním exponátem.
              22:06
              Čtyřiadvacetihodinový festival fantasy a komiksu
               V Ústecké knihovně právě začal festival FanKom. Akce pro příznivce sci-fi, fantasy, komiksů a her se odehrává v Lidové části knihovny a bude probíhat nepřetržitě až do sobotních osmnácti hodin.
               22:18
               Morčák velký na děčínském rybníce
                Obyvatelé Děčína mají možnost pozorovat na Zámeckém rybníce morčáky velké.
                22:55
                Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově mlýně
                 O víkendu budou dobrovolníci v Krkonoších sbírat odpadky po turistech. Ve Špindlerově Mlýně začali s úklidem pracovníci ski resortu, správci národního parku i školáci už dnes.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 20. května

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 24. června

                 24. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 21. června

                 V Libereckém kraji začaly žně. — Natáčení seriálu Limity režiséra Petra Zelenky

                 21. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 20. června

                 V Libereckém kraji začíná Nesnězeno.

                 20. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 19. června

                 19. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 18. června

                 18. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 17. června

                 17. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 14. června

                 Rock for People jako udržitelný festival — Energetické úspory Pardubického kraje — Olympijský festival u jezera Most — Rekonstrukce Vrbenského kasáren — Výcvik řidičů kolové a pásové techniky — Petice za zachování mostu u Broumova — Řetězová cesta na Sněžku bude jednosměrná — Hraniční kontroly kvůli fotbalovému mistrovství — Dřívější prázdniny kvůli rekonstrukci škol — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Město Most zruší internátní školku — Koncert pro obnovu kaple — Koupaliště Cihelna otevře po dvou letech — Péče o nové tůně a aleje na Broumovsku — Děti se učily poskytnout pomoc zraněným

                 14. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 13. června

                 Budoucnost Trojzemí — Ve Václavicích začala stavba vodovodu. — Do Česka dorazily americké stroje pro armádu — Ústí koupí nemovitosti ve vyloučených lokalitách — V říčce Olešce na Semilsku je račí mor — Prezident Petr Pavel navštíví Ústecký kraj — Tromba na Lounsku — Policie zadržela protivládní aktivisty — Sdílená kola a koloběžky v Hradci Králové — Krajská cena za památkovou péči — Mezinárodní divadelní festival v H. Králové — Čeští kynologové cvičí psy ze zahraničí — Art point v městské knihovně Most — Záchrana vyhynulých nosorožců — Škola v Dobrušce učí studenty s roboty — Stolní hry o přestávkách místo mobilů

                 13. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. června

                 Drážní inspekce prověřuje nehodu v Pardubicích — Rekonstrukce Nechranické přehrady — Mapa republiky v Krkonoších odtála o měsíc dříve — Muže zavalil stokilový balík papíru — Stavební zábor okolo tábora před Úřadem vlády — Nehoda zablokovala provoz na D7 — Začíná festival Rock for People — Objevené snímky severočeských památek — Akce Kroky bez násilí — Dny chleba v Pardubicích — Výuka branné výchovy — Vypuštění uzdraveného orla do volné přírody — Vstup do děčínské zoo pro dárce krve zdarma — Vodácké odpoledne na rybníku Biřička — Do Krkonoš se vrací ohrožený druh motýl

                 12. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 11. června

                 Oprava ústeckého mostu se blíží — Odstranění poškozeného vagónu RegioJet — Špatný stav budov při požáru ve Vejprtech — Sucho díky děšťům odeznívá — Starostka Litvínova míří do sněmovny — Úspěšný nábor policistů na Děčínsku — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ústecké Činoherní studio má nového ředitele — Mezinárodní cvičení chemických jednotek — Zítra začne festival Rock for People

                 11. 6. 2024 na ČT1

                 Napište nám