8 minut

Přehled dílů

12 dostupných
Stopáž8 minut

České Budějovice

13. 8. 2022 na ČT2
Stopáž8 minut

Kralovice a Mariánská Týnice

6. 8. 2022 na ČT2
Stopáž9 minut

Plasy

Plasy nejsou na obvyklém seznamu turistických cílů a je to škoda. Návštěva zdejšího kláštera, který nese stopy práce architekta Santiniho, je velký zážitek. Za návštěvu stojí i zdejší zoo s bílými lvy a tygry a další místa. Vydat se sem můžete i na invalidním vozíku stejně jako moderátor Michal Jančařík.

23. 7. 2022 na ČT2
Stopáž8 minut

Kladno

Řekne-li se Kladno, mnoha lidem se vybaví ocelárny, uhlí a Jaromír Jágr, který je tu doma. Ale Kladno je také město se zajímavou historií, současností a jak se ukazuje i budoucností. Rozhodně stojí za to se sem vydat, a to i na invalidním vozíku.

16. 7. 2022 na ČT2
Stopáž8 minut

Hluboká nad Vltavou

Na Hluboké, která je rájem rybářů, zavítáme do bezbariérového revíru, kde si nenecháme ujít závod v pararybaření. Mají tu také bezbariérový workout park a vyzkoušíme si parapaddleboarding. Nepomineme ale ani historické centrum této jihočeské perly nebo zdejší zoo.

9. 7. 2022 na ČT2
Stopáž8 minut

Mariánské Lázně

Do lázní, kam za léčivými prameny mířili takové osobnosti jako Gustav Mahler, Mark Twain nebo císař František Josef I., se vydáme nejen za odpočinkem, ale i za zajímavými tipy na výlet. Na kolonádě ochutnáme několik pramenů, prohlédneme si krásné Skalníkovy sady nebo poslechneme zpívající fontánu. Unescem chráněné město má rozhodně co nabídnout.

2. 7. 2022 na ČT2

Napište nám