Města České republiky pohledem lidí žijících s handicapem. Jaká místa jsou uzpůsobená návštěvám s invalidním vozíkem?

Přehled dílů

17 dostupných
Stopáž9 minut

Sušice

O Sušici se říká, že je branou Šumavy, ale kopců se tu bát nemusíme. Téměř celé město leží v údolí řeky Otavy, takže i na vozíku se dá po městě pohodlně pohybovat. Navštívíme náměstí Svobody, Muzeum Šumavy a v něm mechanický betlém, protáhneme se na hřišti u Otavy a zamíříme na populární ostrov Santos. Po otavské cyklostezce pohodlně dojedeme do Dlouhé vsi, podíváme se do bývalé dřevařské osady a muzea dřevařství. Na závěr navštívíme místní bazén, kde s relaxací mysleli i na vozíčkáře.

27. 5. 2023 na ČT2
Stopáž8 minut

Praha - Kampa

Pražská Kampa je místo, kam se dá pohodlně vyrazit i na vozíku. Metro Malostranská sice není vybaveno bezbariérovým přístupem, ale dál už se můžeme pohybovat bez problému. Valdštejnská zahrada, muzeum Franze Kafky, Čertovka, Werichova vila, park Kampa se Sovovými mlýny i Lenonova zeď, to všechno můžeme v tomto putování navštívit. Výlet zakončíme na krásném Malostranském náměstí.

20. 5. 2023 na ČT2
Stopáž8 minut

Český Krumlov

Český Krumlov se tyčí nad Vltavou a vypadá „bariérově“. Moderátor Zbyněk Sýkora ale ví, jak si tohle město užít i na vozíčku, a přitom nevynechat ani historické centrum, ani řeku nebo pivovar. Navíc nás zavede i na turisty zatím neobjevená místa.

3. 9. 2022 na ČT2
Stopáž8 minut

Plzeň II

Už podruhé se vydáme do Plzně. Tentokrát však nezamíříme do města, ale do přírody. Začneme v oblíbené ZOO a pak se projedeme po bezbariérové stezce kolem Boleveckých rybníků na severním okraji západočeské metropole.

27. 8. 2022 na ČT2
Stopáž8 minut

Praha, Karlín

Karlín je pražská čtvrť, která byla dlouho na okraji zájmu. V posledních letech se ale proměnila v moderní místo plné lidí, kaváren a zeleně. Někdejší průmyslové areály dostaly nový kabát i využití. V Karlíně to žije a přesvědčit se tom můžete i na invalidním vozíku.

20. 8. 2022 na ČT2
Stopáž8 minut

České Budějovice

České Budějovice leží na rovině a pro vozíčkáře je to tedy místo jako stvořené. Navštívit můžete bezbariérové Jihočeské divadlo, legendární Masné krámy, Solnici, trhy a další historická i nově zbudovaná místa.

13. 8. 2022 na ČT2

Napište nám