Jiřina Bohdalová a Václav Postránecký ve znamenité komedii Jiřího Hubače o dnech, kdy se na slavného Napoleona zapomnělo.
Režie: Zdeněk Zelenka. Scénář: Jiří Hubač, Zdeněk Zelenka. Hrají: Jiřina Bohdalová, Ladislav Frej st., František Němec, Václav Postránecký a další.

K uctění památky významného českého herce Václava Postráneckého, jenž zemřel 7. května ve věku 75 let, uvádíme televizní zpracování znamenité komedie z pera renomovaného dramatika J. Hubače, která již slavila mimořádných úspěch ve druhé polovině 80. let minulého století na divadelních prknech v režii E. Schorma. Diváky tehdy okouzlila především J. Bohdalová svým znamenitým a vitálním hereckým projevem. Tu uvidíte, vedle V. Postráneckého v roli Napoleona, i v dnešní televizní inscenaci, jež pro televizi upravil a natočil režisér Z. Zelenka.

Tento vtipný apokryf čerpá z období Napoleonova vyhnanství na ostrově Sv. Heleny. Hrdý Korsičan tu má už zcela necísařské starosti a jeho společníky jsou kromě krys a anglických hlídačů jen dva bývalí generálové. Do neutěšené situace vpadne jako blesk z čistého nebe Josefina Pontiová. Vdova po jednom z napoleonských vojáků nechce nic víc a nic míň než dvacet tisíc. Na tuto částku vyčíslila ušlý zisk muže za léta vojenské služby, opuštěné lože, výživné na děti, slzy, strach a stýskání pro ztrátu manžela. Jenže císař je chudý jako kostelní myš a Josefina správná ženská od rány…

Režie: Zdeněk Zelenka. Scénář: Jiří Hubač, Zdeněk Zelenka. Hrají: Jiřina Bohdalová, Ladislav Frej st., František Němec, Václav Postránecký a další.

Napište nám