14 minut
Zachraň se, kdo můžeš!

Vodní záchranná služba

Obsah dílu

Vodní záchranná - Zachraň se, kdo můžeš

Části dílu

10:10
Vodní záchranná - Zachraň se, kdo můžeš
  Přehrát celé video

  Přehled dílů

  15 dostupných
  Stopáž15 minut

  Hasičský záchranný sbor

  Co dělat při požáru? A co všechno mají hasiči za zavřenými vraty garáží? Uvidíš, že auto se dá rozstříhat jako papír, jak se perou hadice anebo jak vypadá tréninkový běh s dýchacím přístrojem.

  6. 9. 2023 na ČT :D
  Stopáž15 minut

  Zdravotnická záchranná služba

  Když jde o život, počítá se každá vteřina. Je sanitka mobilní nemocnice? A víš, co dělat, než přijede?

  13. 9. 2023 na ČT :D
  Stopáž14 minut

  Tísňová linka 112

  Jaká mašinérie se rozběhne poté, co na operačním středisku, kde to vypadá jako ve vesmírné lodi, zazvoní telefon? A jak dlouho trvá, než vyjede záchranářské auto z garáže?

  20. 9. 2023 na ČT :D
  Stopáž15 minut

  Dopravní policie

  Co všechno dělají policisté, aby na silnicích bylo bezpečně, a co pro to můžeš udělat ty? Uvidíš, že práce dopraváků není jenom o měření rychlosti, pokutování pirátů a vyšetřování dopravních nehod.

  27. 9. 2023 na ČT :D
  Stopáž15 minut

  Skalní záchranná služba

  Když uvízneš na skalách, dostanou tě z nich skalní záchranáři. Uvidíš, co je nezbytné při lezení zvládnout, jak neriskovat a jak probíhá trénink pro záchranu ve výškách.

  4. 10. 2023 na ČT :D
  Stopáž14 minut

  Letecká záchranná služba

  Jak se zachraňuje v nepřístupném terénu? Kdo všechno lítá v záchranářské helikoptéře, jaké vybavení je uvnitř a co se musí stát, než se roztočí vrtule?

  11. 10. 2023 na ČT :D
  Stopáž15 minut

  Městská policie

  Výcvik na střelnici, v sedle na koních, když rozhánějí davy, anebo na cvičáku s jejich psími parťáky. Práce strážníka obnáší mnohem víc, než jen rozdávání pokut za špatné parkování.

  18. 10. 2023 na ČT :D
  Stopáž15 minut

  Český červený kříž

  To, že první pomoc není věda, krev není voda, a kdo poskytne první pomoc v případě katastrofy, nám prozradí „křižáci“. A taky se dozvíš, že i ty se můžeš stát mladým zdravotníkem.

  25. 10. 2023 na ČT :D
  Stopáž15 minut

  Horská služba

  Hory jsou sice krásné, ale taky pěkně nebezpečné. Víš, jak nepodcenit přípravu na výlet do hor a co dělat, když se ztratíš nebo když spadne lavina? A znáš číslo na horskou službu?

  1. 11. 2023 na ČT :D
  Stopáž14 minut

  Báňská záchranná služba

  Zásahy v dolech, potápění pod ledem a do velkých hloubek. Bánští záchranáři toho musí zvládnout ale ještě víc. Uvidíš, jak se dá neztratit v absolutní tmě a dovolat pomoci i z míst, kde není signál.

  8. 11. 2023 na ČT :D

  Napište nám