Zachraň se, kdo můžeš!

Požárem to zpravidla začíná, ale hasiči musí zvládat ještě spoustu dalších dovedností, které objevíme a vyzkoušíme spolu s Emmou, Michalem a Sárou na jejich základně

Přehled dílů

13 dostupných
Stopáž15 minut

Dobrovolné jednotky požární ochrany

Když zrovna nehasí, tak trénují. Požární sport je sport jako každý jiný. Dozvíš se, jaké má disciplíny a zjistíš, že i ty se můžeš stát „dobrákem“.

29. 11. 2023 na ČT :D
Stopáž14 minut

Výjezdní hlídka policie

Jak chytit a taky usvědčit pachatele? Uvidíš, jak se zajišťují stopy z místa činu, snímají otisky prstů, výslechovou místnost s propustným zrcadlem i zásah s policejními psy.

22. 11. 2023 na ČT :D
Stopáž15 minut

Záchranné brigády kynologů

Schopnostem psího čumáku se vyrovná máloco a psí záchranáři ho využívají bravurně. Uvidíš, jak se trénují a co všechno je možné vyčenichat.

15. 11. 2023 na ČT :D
Stopáž14 minut

Báňská záchranná služba

Zásahy v dolech, potápění pod ledem a do velkých hloubek. Bánští záchranáři toho musí zvládnout ale ještě víc. Uvidíš, jak se dá neztratit v absolutní tmě a dovolat pomoci i z míst, kde není signál.

8. 11. 2023 na ČT :D
Stopáž15 minut

Horská služba

Hory jsou sice krásné, ale taky pěkně nebezpečné. Víš, jak nepodcenit přípravu na výlet do hor a co dělat, když se ztratíš nebo když spadne lavina? A znáš číslo na horskou službu?

1. 11. 2023 na ČT :D
Stopáž15 minut

Český červený kříž

To, že první pomoc není věda, krev není voda, a kdo poskytne první pomoc v případě katastrofy, nám prozradí „křižáci“. A taky se dozvíš, že i ty se můžeš stát mladým zdravotníkem.

25. 10. 2023 na ČT :D
Stopáž15 minut

Městská policie

Výcvik na střelnici, v sedle na koních, když rozhánějí davy, anebo na cvičáku s jejich psími parťáky. Práce strážníka obnáší mnohem víc, než jen rozdávání pokut za špatné parkování.

18. 10. 2023 na ČT :D
Stopáž14 minut

Letecká záchranná služba

Jak se zachraňuje v nepřístupném terénu? Kdo všechno lítá v záchranářské helikoptéře, jaké vybavení je uvnitř a co se musí stát, než se roztočí vrtule?

11. 10. 2023 na ČT :D
Stopáž15 minut

Skalní záchranná služba

Když uvízneš na skalách, dostanou tě z nich skalní záchranáři. Uvidíš, co je nezbytné při lezení zvládnout, jak neriskovat a jak probíhá trénink pro záchranu ve výškách.

4. 10. 2023 na ČT :D
Stopáž15 minut

Dopravní policie

Co všechno dělají policisté, aby na silnicích bylo bezpečně, a co pro to můžeš udělat ty? Uvidíš, že práce dopraváků není jenom o měření rychlosti, pokutování pirátů a vyšetřování dopravních nehod.

27. 9. 2023 na ČT :D

Napište nám