Galakoncert české královny swingu (1993). Dále účinkují: K. Gott, W. Matuška, J. Suchý, M. Kubišová, Y. Přenosilová, P. Sedláček, UNO, Big Band Praha, orchestr V. Fialy a další. Kamera M. Kubala. Režie A. Rezek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Česká pophvězda Eva Pilarová (1939–2020) byla trojnásobnou vítězkou čtenářské ankety Zlatý slavík v kategorii zpěvaček. Původně soprán s rozsahem tří oktáv jí od mládí umožňoval zpívat i klasiku. Studovala na Janáčkově akademii múzických umění v rodném Brně a v roce 1960 začala vystupovat v pražském divadle Semafor. Pak odešla na dva roky spolu s Waldemarem Matuškou a Karlem Štědrým zpívat do Divadla Rokoko, ale vrátila se zpět do Semaforu. V roce 1964 si také ve filmu Kdyby tisíc klarinetů zahrála roli sboristky dívčí školy, v níž oslnila duetem s Karlem Gottem „Je nebezpečné dotýkat se hvězd“. Během své dlouhé pěvecké kariéry nazpívala velké množství známých hitů, velice populární a oblíbené byly její duety s Waldemarem Matuškou, zpívala ale i s dalšími zpěváky, mj. Pavlem Sedláčkem a Jaromírem Mayerem. V programu galakoncertu mj. uslyšíte Requiem (textař J. Schneider, skladatel. B. Ondráček), Swing, to mě baví, Ach, ta láska nebeská, Tam za vodou v rákosí a Mé blues zní dál.

Zpěvačka Eva Pilarová byla obdařená velmi krásným, silným a barevně zajímavým, naprosto nezaměnitelným hlasem, oplývajícím navíc vynikající pěveckou technikou. S přibývajícími léty se stále více orientovala především na žánrovou oblast jazzu a swingu. I když si po celý život udržovala pověst vynikající interpretky, přece vrchol její kariéry spadá do 60. a 70. let. Eva Pilarová bude právem patřit k pěveckým legendám s jedním z nejlepších hlasů, jaký česká pop–music kdy měla, což dosvědčil i její galakoncert v Hudební divadle v Karlíně, na němž převzala v roce 1993 platinovou desku Supraphonu.

Stopáž50 minut
Rok výroby 1993
 4:3
ŽánrHudba