Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
  • Libor 29. 3. 2021 23:59 Celá diskuse

    Opera Evžen Oněgin

    Krásná hudba Petra Iljiče Čajkovského a procítěné pěvecké výkony. Scéna byla střídmá a poměrně vkusná. Rušivými prvky však byla sklápěcí sedadla na jevišti (asi šlo o původní sedadla z hlediště). Kdyby ze sedadel alespoň odstranili číslice... Jakmile jsem uviděl režiséra a ředitele Martina Glasera, hned jsem si vzpomněl na Glaserovu obhajobu odporné, nemorální, vulgární, oplzlé a rouhavé hry "Naše násilí a vaše násilí". Ve hře Ježíš Kristus znásilňuje muslimku, což je neskutečně drzé a lživé. Nehorázná dehonestace mírumilovného, obětavého a láskyplného Ježíše Krista dokládá otřesnou morální zaostalost autora hry Olivera Frljiče a všech těch, kteří jeho hru schvalují a provozují! Když Martin Glaser dostal otázku, jestli by uvedl hru, ve které by prorok islámu Mohamed znásilňoval křesťanku, zbaběle odmítl odpovědět. Vyznavači islámu v souladu s koránem vykonávají tresty smrti za urážení a znevažování Mohameda nebo Alláha atd. Kdo znevažuje a uráží Ježíše Krista, spoléhá se evidentně na mírumilovné křesťanství. Ale pozor, kdo ze svých zlých myšlenek a činů neučiní včas pokání, toho na Božím soudu čeká odsouzení a věčné, nesnesitelné utrpení! Citace z komentáře v diskusi, k rozhovoru s M. Glaserem o hře "Naše násilí a vaše násilí": "Pán zapomněl na jednu věc, že Ježíš nebyl násilník, ale přesný opak toho. Šířil milost, lásku a odpuštění...napasovat střet kultur právě na osobu Ježíše touto bulvární formou je těžký nonsens." - konec citace Opera se mi líbila. K Martinu Glaserovi mám odpor.

Reagujte na komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.