Televizní zpracování Aristofanovy komedie (1965). Překlad F. Stiebitz. Hrají: I. Kačírková, L. Munzar, V. Chramostová, B. Záhorský, I. Janžurová, M. Dvorská, K. Fialová, N. Urbánková, J. Kemr, J. Skopeček a další. Kamera V. Opletal. Scénář a režie J. Bělka

Tentokrát zveme diváky okruhu ČT 3 ke sledování opravdové lahůdky. Vznikla v šedesátých letech podle klasického Aristofanova textu ve veršovaném překladu jako svébytný příspěvek k řešení válečných konfliktů. Aristofanes zde už pět set let před naším letopočtem zpracoval střet ženského a mužského vidění světa. Zatímco muži se chtějí opět vrhnout do války, ženy aténské i spartské se už vážně zlobí. A tentokrát to svým mužům nedarují. Aby donutily muže uzavřít mír, začnou jim odpírat lásku. Závěr je neodvratný, mír je podepsán.

V roli Lysistraty uvidíte Irenu Kačírkovou, jejího muže, generála, hraje Luděk Munzar, vůdce sněmu ztělesnil Bohuš Záhorský a jeho ženu Vlasta Chramostová, dále hraje Iva Janžurová, Milena Dvorská, Květa Fialová, Naďa Urbánková a řada dalších výtečných herců.

Napište nám