Mozartovy narozeniny

Slavnostní koncert u příležitosti 265. výročí narození geniálního skladatele W. A. Mozarta v přímém přenosu ze Stavovského divadla, jediného dosud existujícího divadla, kde skladatel ve své době působil. Za doprovodu Orchestru a Sboru Národního divadla se představí sopranistky K. Kněžíková, A. Poláčková, mezzosopranistky A. Eiríksdóttir, M. Zajmi, tenorista B. Bruns a basbarytonista M. Horák. Orchestr a sbor řídí německý dirigent Karsten Januschke. Režie A. Rezek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Tradiční slavnostní koncert konaný každoročně u příležitosti narození W. A. Mozarta tentokrát proběhne bez účasti diváků za přítomnosti kamer České televize. Program nabídne to nejlepší ze dvou Mozartových oper: La clemenza di Tito a Idomeneo. V předehře si připomeneme 230 let od premiéry opery La clemenza di Tito, která se odehrála v roce 1791 právě ve Stavovském divadle pod taktovkou samotného Mozarta. Dále uslyšíme árie, ansámbly, sbory či baletní hudbu z obou oper, které nebývají uváděny tak často jako Mozartovy komické opery.

Koncert se koná za přísných hygienických podmínek v souladu s platnými nařízeními vlády i doporučeními MZ ČR. Spolu s Orchestrem a Sborem Národního divadla vystoupí přední čeští i mezinárodní sólisté: Kateřina Kněžíková, Alžběta Poláčková, Arnheidur Eiríksdóttir, Michaela Zajmi, Benjamin Bruns a Miloš Horák, diriguje Karsten Januschke.

Wolfgang Amadeus Mozart
hudební skladatel

Wolfgang Amadeus Mozart

* 27. 1. 1756

† 5. 12. 1791


Stopáž55 minut
Rok výroby 2021
 L HD
ŽánrHudba