Miloš Kopecký, Vladimír Menšík a Iva Janžurová ve volném pokračování příběhu slavného bernardýna Bohouše (1975). Dále hrají: J. Tvrzníková, J. Hlinomaz, Č. Řanda, A. Kreuzmannová a další. Scénář F. Vlček a V. P. Borovička. Kamera R. Stahl. Režie F. Filip

Volné pokračování legendární komedie Bohouš, tentokrát pod taktovkou režiséra F. Filipa. Z notorického sázkaře Konvalinky (V. Menšík) se stal postrach podniku. Dokáže proměnit v sázku cokoli. Při jedné takové sázce, kdy se nestydí pro výhru zneužít ředitele, si ho všimne bratr majitele Bohouše (M. Kopecký), který je zde na návštěvě u kamaráda. Po zjištění, kdo Konvalinka ve skutečnosti je, se ho rozhodne vytrestat. Jelikož pracuje jako vedoucí malé jihočeské hospůdky, rozehraje velkou akci k potrestání Konvalinky. V tomto plánu mu sekundují jeho koumácký tchán (J. Hlinomaz) a Bohoušův syn – bernardýn Pepa. K jejich smůle se do komplotu vloží žena vedoucího hospůdky (I. Janžurová), která Pepu nesnáší, a tak se bohužel potrestání nezdaří. Anebo ano?

Excelentní výkon v této oblíbené komedii podává Vladimír Menšík, od jehož úmrtí uplynulo v těchto dnech 30 let (*9. 10. 1929 – †29. 5. 1988).

* 9. 10. 1929

† 29. 5. 1988

Mistr zábavy a vypravěčského talentu. Účinkoval v desítkách zábavných pořadů, které uváděl a provázel svým typickým vyprávěním a anekdotami. Vytvořil také řadu nezapomenutelných postav ve filmech, které patří k nejvýše ceněným.


Stopáž45 minut
Rok výroby 1975
 ST 4:3
ŽánrFilm