Kdopak by neznal Bohouše. Tedy bernardýna Bohouše. Slavný pes v klasické mikrokomedii s dalšími hereckými hvězdami Vladimírem Menšíkem, Jiřím Sovákem, od jehož narození letos uplynulo 100 let, a Zdenou Hadrbolcovou (1968). Scénář F. Vlček. Kamera J. Vojta. Režie P. Schulhoff

Správce malého horského hotýlku a restaurace I. cenové skupiny s desetiprocentní přirážkou Alois Randa (J. Sovák) má starostí nad hlavu: očekává početný zájezd turistů, nestíhá vařit a jeho jediná zaměstnankyně, pokojská Miluška (Z. Hadrbolcová), si právě balí kufry. S Bohoušem už tady nezůstane ani minutu! Bohouš je Randův obrovský bernardýn, který odmítá respektovat Miluščino soukromí. Poslední kapkou bylo, když jí pes roztrhal prádlo.

Pokojská je tedy pryč, zato přichází první host (V. Menšík) a má hlad jako bernardýn. Hrdý majitel bernardýna s ním tedy uzavře sázku – jestliže host dokáže sníst na posezení víc chodů než Bohouš, bude mít zajištěn bezplatný týdenní pobyt. Pokud se mu to nepodaří, týden bude v tomto hotelu týden zastávat místo pokojské. A Randa začne servírovat hostu i Bohoušovi jedno jídlo za druhým… Oblíbenou mikrokomedii uvádíme jako vzpomínku na Jiřího Sováka, od jehož narození nedávno uplynulo 100 let.

* 27. 12. 1920

† 6. 9. 2000


Stopáž26 minut
Rok výroby 1968
 ST AD HD čb 4:3
ŽánrFilm