Kapelo, zahraj tu polku od podlahy

Slavné české polky hraje Orchestr Václava Hybše (1977). Účinkují: J. Zíma, N. Urbánková, K. Hála, M. Chladil, J. Korn a další. Kamera J. Motejl. Režie A. Nosek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Dnes si poslechnete dechovku ve dvoučtvrťovém taktu, protože hudebně zábavný pořad Orchestru Václava Hybše se zaměří na českou polku v proměnách času. Můžete si zazpívat nebo možná i zatancovat při skladbách a písních: Čtyři páry bílejch koní, Andulička, Kalná voda, Zůstaň tu s námi, Já ráda tancuju, Přes dvě vesnice, U našich kasáren, Škoda lásky, Šumařinka, Hezky od podlahy, Jetelíček, Včera jsem tě čekala, Fůra slámy a mnohých dalších.

Na počátku 60. let minulého století vzniká v pražském divadle Rokoko samostatný orchestr Václava Hybše. Když po roce 1969 odchází tento známý dirigent z Tanečního orchestru Československého rozhlasu, rozšiřuje svůj soubor a začíná působit na populární scéně vedle orchestru Karla Vlacha, Gustava Broma a zmíněného rozhlasového tělesa. Od samotného založení aranžuje Hybš všechny skladby pro svůj orchestr i pro zpěváky, které doprovází.

Úspěšný hudební pořad, sestavený ze skladeb Karla Vacka, Jaromíra Vejvody a Josefa Poncara v podání orchestru Václava Hybše.

Stopáž34 minut
Rok výroby 1977
 4:3
ŽánrHudba