Sám uvádí své písně a zpívá jen pro vás (1972). Dále účinkují J. Robbová a Orchestr L. Štaidla. Kamera J. Lebeda. Scénář a režie J. Roháč

Zlatý hlas z Prahy Karel Gott (1939–2019) zpívá slavné šlágry sedmdesátých let 20. století. Uslyšíte mj. Mistrál, Kávu si osladím, Modrý sarafán, Táto zůstaň aspoňdo vánoc a Chlap jak má být z kolekce nahrávek Supraphonu.

Nekorunovaný král české populární hudby Karel Gott byl mnohonásobným Zlatým slavíkem. V letech 1965–2019 prodal 50 milionů nosičů desek, což z něj učinilo nejúspěšnějšího českého interpreta všech dob. Vystupoval nejen v Československu, ale i jinde po Evropě, zvláště v Německu a zámoří. Svůj repertoár rozšířil od popu přes „lidovky“ až po upravené skladby klasické hudby. Spolupracoval s houslistou Josefem Sukem. Objevil se i v několika celovečerních hraných filmech a v krátkých dokumentárních snímcích. V Československé televizi se často vysílaly záznamy jeho koncertů z Lucerny, ale i z jiných sálů. Tentokrát jej budete sledovat z televizního studia. Každoročně pořádal Gott několik turné, počet jeho koncertů se na vrcholu jeho kariéryodhadoval na neuvěřitelných 360 za rok. Účinkoval v mnoha hudebních pořadech, kde představoval své písně.

Karel Gott
zpěvák

Karel Gott

* 14. 7. 1939

† 1. 10. 2019


Stopáž33 minut
Rok výroby 1972
 čb 4:3
ŽánrHudba