Katalánský znalec umění, spisovatel a moderátor Ramón Gener se bude zabývat, jaký vliv má nešťastná láska na tvorbu uměleckého díla

Do pařížské katedrály Notre Dame vešla 11. února 1931 mladá žena, posadila se, vyndala z kabelky pistoli a střelila se do srdce. Byla to významná mexická intelektuálka, spisovatelka a mecenáška umění, Antonieta Rivasová. Tříletý bouřlivý vztah s politikem Josém Vasconcelosem se dostal do slepé uličky. Antonieta měla zlomené srdce. Pochopila, že její milenec svou ženu nikdy neopustí, a tak si vzala život.

Dnes vám bude Ramón Gener povídat o zlomených srdcích. Jistě to znáte, když skončí láska, když se definitivně vytratí. Seznámíte se s příběhy umělců, kteří se snažili najít útěchu pro svá zlomená srdce v umění. Pro nebohou Antonietu Rivasovou však psaní nebylo dostatečnou úlevou. Uvidíte, jak se dařilo dalším lidem se zlomeným srdcem, jak se s tímto žalostným pocitem vypořádali. Budou mezi nimi Oscar Wilde, Ludwig van Beethoven, Picassova milenka baletka Olga Chochlová, operní dvojice Rodolpha a Mimi z Pucciniho Bohémy, Goethův Werther a další.

Originální názevThis Is Art / This Is Art / Desamor
Stopáž49 minut
Rok výroby 2015
 P )D( ST HD
ŽánrDokument