Jak zůstat normální v nenormální době? První psychická i zdravotní pomoc v novém aktuálním magazínu. Rady odborníků i zkušenosti známých osobností. Moderují Monika Valentová a Vladimír Kořen. Připravili: K. Krobová, T. Svoboda a V. Stehlíková

Obsah dílu

Přehrát vše

Druhý díl pořadu Linka 1212 je zaměřen na rodinu v časech krize spojené s onemocněním COVID-19. Pořad se snaží divákům pomoci, aby si udrželi normalitu uprostřed nenormální doby – stejně, jako to dělá i Linka 1212 a množství dalších, podobně zacílených telefonních linek. Tentokrát budou tvůrci pořadu spolu odborníky hledat odpovědi na nejžhavější témata týkající se „rodiny v době korony“.

Lidé jsou stále vystresovanější a nervóznější. Panické obavy z nakažení vedou například matky k tomu, že odmítají děti svěřovat jejich otcům. I proto ve druhém díle pořadu „Linka 1212“ vystoupí rodinná mediátorka Michaela Kopalová, zaměřující se na rodiny procházejícím rozpadem a krizovými situacemi. Budeme hovořit i o domácím vzdělávání, které je teď v českých rodinách jedním z nejdůležitějších témat. Každá rodina to totiž zvládá trochu jinak. Stejně tak je důležitý i fenomén „ponorky“ a jeho vliv na fungování rodin v době nouzového stavu.

Spolu se srdcem jsou plíce orgánem, který onemocnění COVID-19 ohrožuje nejvíc. Na otázky týkající se našeho zdraví se zeptáme profesorky Martiny Vašákové, která působí jako přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze. Zajímá nás například, jestli vedle obvykle zmiňovaných rizikových skupin existují ještě nějaké jiné. Jsou to kuřáci? Lidé žijící ve městech? Nebo jsou to, překvapivě, i sportovci v dobré zdravotní kondici, kteří se mezi oběťmi objevují také?

Dalším hostem pořadu je psycholog Štěpán Vymětal, který bude odpovídat na otázky zaměřené na psychologii mimořádných a krizových událostí. Vymětal zastupuje Českou republiku ve Stálém výboru pro psychologii krizí, katastrof a traumatu EFPA a pracuje na psychologickém pracovišti odboru bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra ČR.

Online rozhovor proběhne s herečkou, zpěvačkou a bloggerkou Berenikou Kohoutovou. Jako čerstvá maminka dvouměsíční Loly tráví karanténu v domku se zahradou v Černošicích anebo s rodinou na chalupě.

Diváci na adresu pořadu Linka 1212 zasílají své zážitky a zkušenosti z doby nouzového stavu. Ty jsou cenným zdrojem informací – a ty nejzajímavější poslouží jako inspirace pro otázky, které moderátoři proberou s hosty.

Hlavní hosté tohoto dílu
Martina Vašáková
pneumoložka

Martina Vašáková


Štěpán Vymětal
psycholog

Štěpán Vymětal


Michaela Kopalová
rodinná mediátorka

Michaela Kopalová


Stopáž40 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín