Jak zůstat normální v nenormální době? První psychická i zdravotní pomoc v novém aktuálním magazínu. Rady odborníků i zkušenosti známých osobností. Moderují Monika Valentová a Vladimír Kořen. Připravili: B. Suchařípová, P. Hykš a R. Petrenko

Obsah dílu

Přehrát vše

Aktuální studiový magazín reaguje na současnou situaci způsobenou epidemií choroby COVID-19. Je zaměřen na rady a pomoc občanům tak, aby chránili své duševní a tělesné zdraví. Hesly pořadu je „Jak zůstat normální v nenormální době“ a „Všechno zlé je k něčemu dobré…“

Smyslem televizního pořadu „Linka 1212“ je pomoc divákům v tom, aby se zorientovali v záplavě informací, nadechli se, získali sílu, psychicky se zotavili. Linka 1212 je pořad, který nealarmuje, ale ukazuje technologická, společenská, vědecká a další řešení, která se aktuálně objevují, a dává tipy, jak se s novou situací dobře vyrovnávat. Vzniká v úzké spolupráci s ministerstvem zdravotnictví, je napojen na iniciativu COVID19CZ a celostátní linku 1212.

Linka 1212 byla spuštěna 15. března a od té doby jejích více než 750 operátorů z řad dobrovolníků, zaměstnanců call center a ministerstev odpovědělo na desetitisíce telefonických a chatových dotazů. Hlavním cílem linky 1212 je ulehčit přetíženým národním tísňovým linkám a být oporou pro občany v nelehkých časech.

Koncept pořadu spočívá ve studiové části v „talk show stylu“ s dotáčkami rubrik ke konkrétním tématům. Dvojice moderátorů – Monika Valentová a Vladimír Kořen – ve studiu reaguje na vybrané dotazy diváků z linky 1212 za pomoci odborníků. Dále moderátoři vedou rozhovory s hosty ve studiu či virtuálně. Na základě výzvy diváci mohou posílat nejen otázky, ale také mohou sdílet své zkušenosti.

Hlavní hosté tohoto dílu
Zuzana Čepelíková
klinická psycholožka

Zuzana Čepelíková


Petr Smejkal
epidemiolog

Petr Smejkal


Stopáž40 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín