Osoby a obsazení

Jiří Hána
Jiří Hána

Martin Dopita

40 let

Martin a Anna jsou do sebe zamilovaní, ale svůj vztah zatím tají. Jediný, kdo o něm ví, je Annina nejlepší kamarádka Hedvika. Anna plánuje, že od Petra odejde a bude žít s Martinem, jejich plány jim ovšem zkříží karanténa. Martin je učitel matematiky a tělocviku na základní škole, je svobodný a už se těší, až svůj vztah s Annou konečně nebude muset tajit.


Iva Pazderková
Iva Pazderková

Hedvika

39 let

Hedvika je Annina nejlepší kamarádka, bývalá spolužačka ze střední školy a sarkastický rádce pro všechny deštivé dny. Svoje pravidelné návštěvy kaváren si teď vynahrazují po Skypu. Hedvika je tak trochu od rány a fandí Annině vztahu s Martinem. Vidí, že je Anna v manželství nešťastná a od začátku se ji snaží podporovat v jejím rozhodnutí od Petra odejít.


Zdeněk Maryška
Zdeněk Maryška

Libor Borek

70 let

Libor na první pohled působí jako tvrdý chlap, co si se vším poradí, však je to také bývalý dělostřelec. Svůj týden bez manželky si každý rok patřičně užívá, i letos se těšil, až jeho drahá polovička odjede svůj výlet za sestrou do Uničova. Její výlet se ovšem protáhne, všechny navařené sklenice s jídlem z lednice už jsou snězené a Libor zjišťuje, že si s lecčím neví rady, a navíc se jako senior opravdu bojí nákazy koronavirem. Ač nerad, bude muset přijmout zpočátku nevyžádanou pomoc od souseda z prvního patra, teenagera Františka.


Milena Steinmasslová
Milena Steinmasslová

Božena Borková

65 let

Liborova manželka. Jsou spolu spoustu let a jejich vztah je šťastný. Božena dokázala zvládnout svoji podstatu a formálně přenechat manželovi pozici hlavy rodiny. O tom, že ona je krkem, který hlavou dokáže otočit, se nezmiňuje, protože ví, že to hlava ví. Je úzkostlivá, pečující, starostlivá pouze doma, na gymnáziu patří k obávaným kantorům, kteří ovšem ctí pravidla i osobnost studentů, pokud se neflákají. Aprobace český jazyk/ dějepis. Má sestru v Uničově, kterou jela navštívit ve špatnou dobu.


Jakub Nemčok
Jakub Nemčok

František Krupička

18 let

Františkovi rodiče odjeli do Austrálie a návrat domů jim byl bohužel znemožněn. Pro Františka, který poslední dva týdny strávil pařením her online se svým nejlepším kamarádem Bejkem, se tak vlastně moc nemění. Jen je překvapen tím, že zatímco zatahoval v nepřítomnosti rodičů školu, svět ovládl koronavirus. František je v maturitním ročníku a jeho třídní paní Borková zeshora ho požádá, zda by nedohlídl na jejího manžela Libora.


18 let

Frantův nejlepší kamarád, který je pro každou špatnost a tráví s ním virtuálně dny v karanténě. Do toho mu dává rady do milostného života, o které se sice Franta neprosil, ale to Bejka nezajímá. On ví, co je pro něj nejlepší. A i kdyby ne, aspoň z toho bude nějaká legrace.


Sára Korbelová
Sára Korbelová

Tereza

17 let

Tereza je Františkova sousedka, která se nedávno s rodinou přistěhovala. Terezka je usměvavá dívka, která ráda pomáhá druhým. František po ní od začátku pokukuje, ale bál se ji oslovit. Je třeba celosvětové pandemie, aby ti dva konečně prohodili slovo.


V dalších rolích: