Drsné zákulisí světa gramofonového průmyslu, slavných hvězd populární hudby a tvrdého zápolení o přízeň publika. Televizní adaptace detektivního příběhu P. Boileaua a T. Narcejaca.
Režie: Eva Sadková. Scénář: Jana Dudková. Hrají: Jana Hlaváčová, Viktor Preiss, Petr Haničinec, Jiří Adamíra a další.

Manželství úspěšné francouzské umělecké dvojice, šansoniérky Evy (J. Hlaváčová) a skladatele jejích melodií Maurice (P. Haničinec) je v krizi. Eva věnuje zájem a lásku začínajícímu klavíristovi Filipovi (V. Preiss) a je rozhodnuta se s Mauricem rozejít. Ten milence překvapí, v opilosti vyvolá hádku, napadne Filipa, který ho ve rvačce nešťastnou náhodou zabije. Ze strachu před skandálem, který by ohrozil kariéru obou, Filip mrtvolu zaveze Mauriceovým autem na venkov, kde zinscenuje skladatelovu smrt jako automobilové neštěstí. Policie to potvrdí. Evě a Filipovi začne někdo posílat gramofonové desky, na nichž je nahrán poslední vynikající Mauriceův šanson Ztrácím tě, lásko, s výhrůžkami...

Televizní zpracování adaptace detektivního příběhu francouzských autorů P. Boileaua a T. Narcejaca natočila v roce 1978 režisérka Eva Sadková, která by v těchto dnech oslavila významné životní jubileum (*16. 7. 1931).

Napište nám