Mystické drama inspirované skutečným osudem Jiřího Arvéda Smíchovského.
Režie: Vojtěch Mašek. Scénář: Vojtěch Mašek, Jan Poláček. Hrají: Michal Kern, Alexandr Rašilov, Martin Pechlát, Jaroslav Plesl a další.
Arvéd

Komorní dobové drama vypráví o faustovském propadnutí peklu, o tom, kam až jsme schopni zajít, abychom dosáhli svého cíle. Doktor Arvéd Smíchovský byl ochoten jít až k hranicím samotného pekla.

Ve filmu se objeví řada skvělých herců, jejich výběr a obsazení popisuje Vojtěch Mašek: „Od začátku jsem věděl, že Arvéd je Michal Kern. Shodou okolností jsem se v době, kdy jsem s ním připravoval divadelní představení Mimo zápis, začal také zabývat myšlenkami na film o Arvédovi. Jsem velmi rád, že nabídky dalších hlavních rolí přijali moji oblíbení herci a herečky jako Saša Rašilov, Martin Pechlát, Jaroslav Plesl a Vojtěch Vodochodský, už při prvních zkouškách a přípravách potvrdili, že jsou ideální volbou. V menších rolích se objeví Ivana Uhlířová, Pavlína Štorková, Vojtěch Vondráček a Tomáš Kobr. Důležitou součástí hereckého obsazení jsou i vynikající slovenští herci Robert Jakab, Zvonko Lakčevič nebo Marian Labuda ml. v roli bachaře.“

Příběh Jiřího Arvéda Smíchovského vyšel knižně v roce 2016 pod názvem Malostranský ďábel a ihned tento portrét jedné z nejrozporuplnějších osobností české historie vyvolal velký ohlas. Autor knihy, spisovatel Jan Poláček, je i spoluscenáristou filmu společně s režisérem snímku debutujícím Vojtěchem Maškem. Filmový příběh se rodil od roku 2017.

Podstatná část natáčení proběhne v Praze v ateliérech ve Kbelích, kde filmaři pod vedením režiséra Vojtěcha Maška a kameramana Dušana Husára natáčejí v dekoracích, které jsou na pomezí surreálného snu a uvěřitelné skutečnosti. Tyto scény tvůrci následně propojí s reálnými lokacemi a vytvoří svébytný svět hlavního hrdiny Arvéda.

Režie: Vojtěch Mašek. Scénář: Vojtěch Mašek, Jan Poláček. Hrají: Michal Kern, Alexandr Rašilov, Martin Pechlát, Jaroslav Plesl a další.

Napište nám