Navštívíme jeden z nejprogresivnějších lyžařských areálů u nás – Dolní Moravu, a také rádi přijmeme pozvání k projížďce bojovým vozidlem pěchoty. Připravil M. Vrbický

V Pardubickém kraji navštívíme jeden z nejprogresivnějších lyžařských areálů u nás – Dolní Moravu, kde se přesvědčíme, že i v létě je tu co zažít. V nedalekých Králíkách se dozvíme více o místní bohaté vojenské historii a rádi přijmeme pozvání k projížďce bojovým vozidlem pěchoty. Po návštěvě skanzenu Země Keltů se vydáme do České Třebové, kde se setkáme s hejtmanem pardubického kraje Martinem Netolickým.

Češi prakticky ihned po revoluci z pochopitelných důvodů hromadně vyrazili do zahraničí a trávení dovolených a volného času v Čechách začalo být považováno za něco nedostatečného. Paradoxní situací dneška je tak fakt, že dnešní mladá generace mezi dvaceti a třiceti lety zná více středomořské pláže a alpské svahy nežli lokace „za humny“. A právě nejen tato generace si v posledních letech uvědomuje potenciál cestování po Čechách. Důkazem tohoto tvrzení může být třeba obrovský nárůst cestovních blogů nebo instagramových účtů zaměřených na cestování u nás doma. Sympatická dvojice se tedy vydá do nádherné přírody osmi krajů České republiky.

Stopáž28 minut
Rok výroby 2021
 P ST AD HD
ŽánrDokument