Miroslava Šafránková v hlavní roli příběhu dospívající dívky, jejíž život změní náhlá smrt maminky. Filmová adaptace oblíbeného románu Marie Majerové z pera scenáristy a spisovatele Oty Hofmana.
Režie: Karel Kachyňa. Scénář: Ota Hofman. Hrají: Miroslava Šafránková, Petr Kostka, Jaroslava Obermaierová, Vladimír Dlouhý a další.

Je léto a čtrnáctiletá Blaženka Borová (M. Šafránková) tráví s několika kamarádkami bezstarostné léto na táboře, když je její pobyt nečekaně ukončen. Tatínek (P. Kostka), který si pro ni přijel, nese tolik očekávanou radostnou novinu – narodil se jí bráška Petřík. Jenže, vzápětí se Bláža dovídá, že maminka bohužel zaplatila cenu nejvyšší. Život jde i přes nesmírný zármutek dál: Petřík zatím zůstává v kojeneckém ústavu, táta pokračuje ve své profesi taxikáře a náhle dospělá Blažena přebírá maminčinu roli v domácnosti. Učí se vařit, prát, nakupovat – najednou jí připadá spousta věcí neznámá, nepřátelská, a tak si vytvoří svůj imaginární svět osamělého Robinsona Crusoa, který jí pomáhá tyto překážky zdolat. A vedle chápavého taťky je tady i hodná a milá sousedka Tonička (J. Obermaierová), která jí podá pomocnou ruku a pomáhá jí v domácnosti. I spolužák Jarda (V. Dlouhý) si všimne, jak to Blažence sluší, a velmi rád ji učí jezdit na kole, které se teď stává dívčiným toužebným, ale nedostupným přáním. Měsíce ubíhají a je tu předvánoční čas, první bez maminky…

Snímek vysíláme v HD verzi.

Režie: Karel Kachyňa. Scénář: Ota Hofman. Hrají: Miroslava Šafránková, Petr Kostka, Jaroslava Obermaierová, Vladimír Dlouhý a další.

Napište nám