Zemí, kde se potkávají dějiny několika náboženství, zemí posvátných míst i úchvatných přírodních krás nás provede herečka Veronika Žilková. Spolu s ní se vrátíme na nejzajímavější z navštívených míst a prozkoumáme je z hlediska návštěvníků, kteří mají zdravotní omezení, jsou staršího věku nebo naopak cestují s malými dětmi. Pro všechny tyto skupiny je to země bezbariérová a přátelská. Režie M. Herz

Devátým dílem končí naše cestování po Izraeli. Každých pár kilometrů zde najdete něco, kvůli čemu stojí za to přijet. Ať navštívíte Poušť Negev s největším sopečným kráterem na světě, Rudé moře s korály a hejny barevných ryb, Judskou poušť s Davidovým vodopádem, Mrtvé moře s léčivým bahnem, Středozemní moře s moderními městy, kopce zelenající se olivovými háji, Galilejské jezero, v jehož okolí žil Ježíš, přírodní parky nebo vodopády, všude objevíte něco nového. A veškeré památky jsou navíc bezbariérové. V Izraeli je na to zákon.

„Štěstí si za peníze nekoupíš, ale letenku ano“, řekl Veronice Stropnické majitel letecké společnosti. A když bude do Izraele, můžete, kromě všudypřítomné pohody a pocitu svobody pocítit i něco neobvyklého. Vlastenectví. Izraelci milují svojí zemi a navždy budou myslet na ty, kteří se stali oběťmi holocaustu. Bylo jich téměř tolik, kolik je dnes obyvatel Izraele. V závěrečném díle projedeme Izrael opravdu Křížem krážem.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD