Ladislav Mrkvička, Rudolf Hrušínský a Jiří Sovák, od jehož úmrtí zítra uplyne 20 let, v pohádce o tom, jak se Ferda vsadil s Krakonošem (1978). Dále hrají: D. Veškrnová, J. Hartl, I. Janžurová a další. Scénář B. Šimková. Kamera V. Štinglová. Režie P. Kraus

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

I když v dnešní pohádce nebude žádná krásná princezna, neznamená to, že bude méně pohádková. Už proto, že se v ní setkáme s mocným Krakonošem. Jenže… kdo ví, jestli příběh o chytrákovi, který chtěl těžit z lidské důvěřivosti a přepočítal se, je tak docela a beze zbytku příběhem, který patří jen do pohádek. Než se vydáme do Krakonošovy zahrádky, připomeňme, že pohádku s půvabnými písničkami natočil v roce 1978 podle scénáře B. Šimkové režisér P. Kraus, který do hlavních rolí obsadil L. Mrkvičku, J. Sováka, od jehož úmrtí zítra uplyne 20 let, R. Hrušínského, D. Veškrnovou a J. Hartla.

Mládenec Ferda se vsadí s Krakonošem, že svou chytrostí přelstí každého v kraji. Není těžké oklamat hloupého zámeckého pána. Ten snadno uvěří, že Ferda je italský šlechtic a dokáže postavit věž, která ovlivňuje počasí. Dost dlouho těží chytrý podvodník z lidské důvěřivosti, ale jednoho dne je přece jen konec jeho bezstarostného života na cizí účet.

* 27. 12. 1920

† 6. 9. 2000


Stopáž75 minut
Rok výroby 1978
 ST 4:3